Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most házat venni?

Megéri most házat venni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy az infláció miatt jó döntés -e most házat venni. Ha nem,akkor évekig várjunk bizonytalanságban? Lesz olcsóbb valamikor az élet, vagy ennél csak rosszabb lesz?

2022. máj. 31. 22:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

HOL?

Mindenhol más szakaszban tart az ingatlanpiac, van, ahol emelkedőben van, van, ahol már átlendült a csúcsponton az árgörbe.

2022. máj. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz "megéri" alatt? Milyen házat?


Szerintem valahol az alapvető igazság az, hogy "otthont" sosem akkor kell venni amikor megéri, hanem akkor amikor szükséged van rá. Lehet várakozni, csak közben a pénzed is megy elfelé.

2022. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

5 éve követjük az ingatlanpiacot. Sose volt még ilyen magasan ingatlan ár. Max 20 milliót érő házak 40 millióért közepes városokban.

Egy sz@ros utolsó faluban, 1000 fővel, megyeszékhely 50 km-re és 15-20 millió egy jó állapotban lévő ház. De még boltba is be kell járni városba, kocsiba kell ülni.

Undorító ami most van.

Egy csomó helyről hallottam, hogy még 2 év, várjunk 2 évet, vagy bezuhannak.

De én jövőre megveszem a házam. Nem hiszek már az esésben.

2022. jún. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Ha nincs házad de van rá penzed akkor vegyel. Ha csak nagyobbat szeretnel a mostani helyett akkor jobban jarsz ha inkabb varsz. Eladni konnyu, lehet 1 nap alatt eladod a mostanit, aztan meg nem talalsz masikat.
2022. jún. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Sose lehet tudni, hogy megéri-e.

Most X Ftb kerül, de ez bármikor mehet le is vagy fel is.


Akkor vegyél, amikor szeretnél és lehetőséged is van rá.

2022. jún. 1. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%

Ha van pénzed, akkor megéri megvenni egy ingaltant, mert egyre drágábbak lesznek, 5 év múlva minimum a dupláját kell ugyanazért fizetni!

Olyan még nem volt, hogy az ingatlanárak lefelé mennének - kivéve, ha a világ végi kis faluban veszed, ahol többé nem lehet eladni.

2022. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
Igen, pont az infláció miatt lesz egyre drágább. Februári áron, mi már nem tudnánk venni ugyanabban a társasházban, ahol vettünk. Nekünk megérte.
2022. jún. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Már az ingatlanlufi előtt is ez volt az örök kérdés, megéri -e most ingatlant venni? Azóta sokan várják a lufi kipukkanását, de az csak nem következik be. Egy biztos: amikor egy nyugat-magyarországi kisvárosban harmincmillióba kerül egy felújítatlan Kádár-kocka, amibe még kell önteni 15 milliót, akkor ott igen nagy a baj.
2022. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%

Ez mindenhol ugyanígy van, nem kell 15 évvel ezelőtti árakat felhozni, nyilván azóta változott a pénz értéke. 5 évvel ezelőtt viszont nem volt az még olyan régen. Németországban, tök mindegy melyik tartományban, 25-35 millió között kilehetett fogni emeletes, 3 szobás családi házat városban! Most ugyanabban a városban megnéztem, 100 millió a legolcsóbb ház. Nem tudom, hogy fognak e valaha lejjebb menni.


Én ezért döntöttem úgy, hogy az önerünk mellé felveszünk hitelt és 25 millió körül veszünk egy házat, megyeszékhelytől 30 km-re. Nincs mire várni igazából. Vagy csökkennek, vagy nőnek az árak majd. De megyeszékhelyen 40 millió alatt, csak erősen felújítandó Kádár kocka van, az is max 2 szobás. Nem hiszem, hogy ennek az ára bármikor is csökkenne már 10 millióval például. Nagyvárosokban valószínű, hogy sosem fognak már lejjebb menni az árak.

2022. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki, hangsúlyozom, mindenki saját házat/lakást akar addig nem fognak csökkenni az árak.
2022. jún. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!