Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most házat venni?

Megéri most házat venni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy az infláció miatt jó döntés -e most házat venni. Ha nem,akkor évekig várjunk bizonytalanságban? Lesz olcsóbb valamikor az élet, vagy ennél csak rosszabb lesz?

2022. máj. 31. 22:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
82%
Ha van felesleges pénzed, megéri venni. Ha el kell adnod valamit hozzá, nem biztos, hogy megéri, mert mire megkapod az árát mondjuk egy hiteles vevőtől pláne, már nem ér annyit a pénzed, hogy másikat vegyél, és ezért sokan esnek két szék között a pad alá.
2022. jún. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
83%

Nem kellene mindenkinek saját ház, ha lennének önkormányzati bérlakások és az albérletárak megfizethetők lennének. Mivel azonban az önkormányzatok még 2010 környékén eladtak szinte minden önkormányzati ingatlanvagyont az adósságaik rendezésére, már csak a saját ház az egyetlen opció, mert inkább fizetnek száz-kétszázezret törlesztőbe, mint albérletre.

2010-ben még olyan önkormányzati lakásban laktam Győrhöz közel, aminek tízezer volt a bérleti díja. Komáromban 30e volt egy felújított lakás a MÁV-telepen.

Maradt tehát a lakásvásárlás.

2022. jún. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%
10. Akarni akarhat mindenki, kérdés hány ember jut egyáltalán a közelébe, hogy lerakjon valamennyi önerőt akármiből és a maradékra fizesse a hitelt. Mostanában majd egyre kevesebben jutnak el ide is.
2022. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
85%

Így szoktam mondani: ha válaszút előtt állsz és nem tudod eldönteni, hogy jobbra vagy balra menj-e, akkor dönts az egyik mellett. Aztán vagy ráfizetsz, vagy örülni fogsz, de ne siránkozz, mert amikor döntöttél, a két lehetőséget bizonyára mérlegelted és ennek alapján döntöttél.

Kár siránkozni a kiömlött tej fölött! - tartja a közmondás.

Ha van megfelelő ingatan és pénzed is rá, akkor dönts.

A jövőt nem tudjuk, csak sejthetjük.

2022. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%
Én 1 éve vettem lakást. Közben olvastam itt a sok, most várni kell, majd bedőlnek az árak, majd a moratórium, meg kifut minden is, elképzelhetetlenül magasak az árak. Majd jött a Covid és még akkor is legjobb esetben csak stagnáltak az árak.
2022. jún. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyú nevetséges, én 4 hónapja vettem lakást, de a hirdetési árakban már most 2-3-4 millióval drágábban kínálják (és aztán veszik) ugyanezeket a fajta lakásokat, mint amennyiért az enyém volt hirdetve. Jó tudom nem mehetnek fel minden hónapban 1 millióval az árak a végtelenségig, de az utóbbi időben a háború, infláció, kamatemelések miatt kb. mégis ez történt.
2022. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
#16 Én is ugyanezt látom. Lassan 1 éve van lakásom, akkoriban 25-27 között mentek állapottól függően. Most 32-35 körül vannak, de azok még mindig közepes állapotúak.
2022. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy építőiparban dolgozva is ezt látom, napi árakat kapunk, EURO-ban szerződünk, ami fél-egy éve X volt, most 25-50%-al többe kerül.
2022. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
29%
Ezért is kényszerülnek az emberek pocsék kapcsolatokba. Egyedülállónak esélye sincs saját ingatlant venni, legtöbbször bérelni sem. Összejönnek valakivel, nem jön be a kapcsolat, ott állnak a tengernyi hitellel.
2022. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem amilyen árak most vannak, nem éri meg, főleg, ha 20 év hitelt kell hozzá felvenni. Ha meg van kp-ban és nincs jobb befektetési ötleted, akkor megérheti, pláne, ha benne is laknál.

Olyan árak vannak már a lakótelepeken is, hogy már k

tengerparti városban is van annyiért.

2022. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!