Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány éves voltál amikor...

Hány éves voltál amikor kompromisszumok nélkül megvetted az "álomházadat"? Hogyan érted el?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Huszonéves vagyok, és most állok első ház megvásárlása előtt. Régebben, pár éve naivan még azt hittem, hogy amikor első otthonomhoz jutok, akkor az olyan lesz, mintha rám szabták volna, minden szempontomnak meg fog felelni és onnan kezdve jó pár évtizedet lehúzhatunk ott. Rá kellett jöjjek, hogy ez nem teljesen így van. Egyrészt használt ingatlanban gondolkozunk és anyagilag sem nyújtózkodhatunk annyira, másrészt kínálati oldalon sem feltétlenül bukkannak fel olyan ingatlanok, melyekbe azonnal "beleszerelmesedünk".


Nemrégiben konzultáltam egy tanácsadóval és rögtön azzal kezdte, hogy tekintsünk ugródeszkaként az első házra. Legyünk ott 5-10 évet, majd később váltsunk. Akkor már valószínűleg jobb anyagi körülményeink lesznek, másrészt nem lesz jelen olyan sürgetettség, mint most, ott akár évekig is figyelhetjük a piacot amíg megakad valamin a szemünk és nem kell annyi kompromisszumot kötni, mint most.


Igazából a kérdésemmel arra vagyok kíváncsi, hogy nektek ez hogy alakult? Mikor vettétek még az első házatokat és arról hogyan gondolkodtatok? Mikor és hogyan jutottál el oda, hogy tényleg egy olyan helyre költözhettél, ami teljesen megfelelt neked?


2022. jún. 6. 14:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő volt mindig az ötletgazda, én meg megvalósítottam az ötleteket. Neki volt/van üzleti érzéke. Látja, MIT kellene csinálni. Házépítéses példán: ő a tervező, én a kivitelező.
2022. jún. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11: Tanulnék tőle én is.:) Nekem csak ötleteim vannak és kivitelezni is tudok, de hogy hogyan lehet megvalósítani, pl. szerzői jogok, marketing, szabadalom terén teljesen járatlan vagyok.
2022. jún. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még azt hozzáfűzöm, hogy mindig is szükségem lesz ebben kompromisszumokra, hiszen iszonyú nincs kedvem az ingatlan takarításához, karbantartásához, se ezekhez munka megszervezéséhez, ezért mindig is kisebbet fogok tartani, mint ameddig csak el tudok vágyni.:)
2022. jún. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Komoly pénzügyi kompromisszumokkal (jelentős banki hitelt kellett felvenni) 40 éves koromban vettem meg álmaim házát. Az önkormányzat "áldásos tevékenysége miatt" most nézünk újat. 16 éve lakunk itt.
2022. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én Bp-ről költöztem kertes házba kb 3 éve, kb 42 évesen. Sokáig kerestem az eladó házak között, aztán telket vettem és építtettem egy kis házat rá. A ház tök jó, csak a helyet nem sikerült eltalálni, majd megyek innen odébb, ki tanyára, remélhetőleg az már az álomház lesz, ha minden jól megy 45-46 évesen. Én is úgy jöttem ide a mostani lakóhelyemre, hogy innen én már sehova nem költözöm ... sajnálom is a szép házikót itthagyni, meg a pár fát, növényt, azokat is majd jól kiirtja, aki idejön ... de hát ez van ...
2022. jún. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!