Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál az értékbecsl...

Lakásvásárlásnál az értékbecslő mi alapján határozza meg az építőanyagot?

Figyelt kérdés

Hitel esetén ugye ez szükséges. Az eladó elmondása alapján történik az adatok felvétele?


Köszönöm szépen!


2022. jún. 10. 08:55
 1/4 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Lehetőleg roncsolásmentesen - keres egy pontot, ahonnan felmérhető miből van a fal. Ez lehet a tetőkoszorúnál, a lábazatnál, nyílászárónál, kéménynél, de akár úgy is hogy kinyit egy villamos kapcsolódobozt és megnézi ott miből van a fal. De Magyarországon az elmúlt ~100 évben azért nem alkalmaztak olyan rettenetesen sok falazóanyagot, rutinosabb már ránézésre is megmondja vagy kikopácsolja.
2022. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért tettem fel a kérdést,mert vettünk egy házat,aminek az adásvételijébe nem került be az építőanyag típusa. Mint kiderült utólag,nagy százalékban más,mint amiben megállapodtunk. A banktól kikértem az értékbecslési iratokat,egyenlőre még nem válaszoltak,de bízom benne,hogy ott valami anyagtípus fel van tüntetve.
2022. jún. 10. 10:21
 3/4 A kérdező kommentje:
Update: A bank nem adja ki az értékbecslés dokumentumait "hivatalból". Nem adnak ki egy olyan papírt,amiért mi fizettünk,hogy meglegyen. Az én nevem szerepel a számlán,de nem láthatom,hogy miért fizettem. Elképesztőek ezek a dolgok. Az ügyvédnek remélhetőleg ki fogják adni.
2022. jún. 15. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Az épület szerkezet anyaga szerepel az Energetikai tanúsítványban.

(Azzal számol aki elkészítni.)

2023. jan. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!