Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy vegyek lakást?

Hogy vegyek lakást?

Figyelt kérdés

Albérletben élek, van bejelentett állásom, és közép munkásosztály szinvonalon vagyok. Szeretnék elindulni az életben, és venni egy minigarzont. A város legjobb állásainak egyikét fogtam ki. ~140000 ft-ot keresek ebből 120000 a megélhetőségem. A maradék is el szokott menni, most kelett mosógépet venni, új számítógép mert a régi tönkrement, telefonra nem költöttem de kellene, a mikró is öreg, mindig van valami. Pedig nem keresek keveset mert ezért a munkáért máshol 65-75 fizetnek. Biztos vannak szokásos bevett módszerek amikkel hosszútávon lakást lehet venni, ezek az általános dolgok érdekelnek, mert még sose gondolkoztam a témán.

33F



2022. jún. 20. 06:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy külföldre kéne menni dolgozni.

Ha az nem megy, akkor másodállást kell vállalni.

Ha tízezret tudsz félretenni, amit amúgy mindig elmegy tartós fogyasztási cikkekre, stb. akkor a lakásvásárlás nem reális cél.

2022. jún. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi fizetéssel sehogy nem lesz lakásod. Egy átlagos törlesztőbe alsó hang a havi 60 ezer/hó, de inkább több. Valaki a te teljes fizetésedet adja bele a hitelbe.

Babaváró, CSOK, örökség, 2 fizetés, külföld, piacképes szakma és/vagy magasabb fokú képesítés.

#1-nek igaza van. Amíg a napi megélhetésre és a váratlan kiadásokra megy el a teljes fizetésed esélytelen, hogy saját lakáshoz juss önerőből.

2022. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És mêg azt hittem jól élek. :)

A másodállás megoldható, mert reggel 5-9-ig 4 órás melóm van jelenleg. Csak akkora a munkanélküliség hogy nem találok munkát. Külföldre nem mennék. Amúgy ebben a városban a munkanélküliség miatt alacsonyak az ingatlan árak, 220000huf/m2 átlagosan, most láttam egy 110000huf/m2 kétszobás földszintes öszkonfortos lakást rég volt felújítva de nem szorul felújításra. 800m2 telekkel 2 szobás nyaraló 2200000huf. De ezeket hamar elviszik, csak viszonyítási példa.

Nem tudom mennyit segít ha közre játszana hogy van egy 800000huf értékű garázsom. De én lakást vennék 2. emelet körül. A munkámmal hitelképes vagyok, és pozitív khr listán vagyok mert volt hitelem amikor a garázst vettem, és 1 évvel korábban futtattam ki.

2022. jún. 20. 08:23
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Akkor te is tudod a megoldást.

Ha ennyire olcsóak a lakások, akkor eladod a garázst, a többire meg hitelt veszel fel.

2022. jún. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Akkor továbbképzésre tudsz időt szánni, pl. nyelvtanulás, és máris tudnál külföldön munkát vállalni.


A garázzsal nem tudom, hogy most mi van, mennyit ér, de esetleg próbáld meg bérbe adni, vagy eladni.


Esetleg egy kicsit átgondolod, hogy hogyan tudod csökkenteni a kiadásaidat, és ha venni kell valamit, akkor is előbb szétnézni a használt cuccok között, hátha olcsóbban vagy ingyen is megkapod ugyanazt (láttam már ingyen jól működő mosógépet hirdetni, és én is kaptam már kishibás nagyon márkás profi házimozi szettet összesen 5000 forintért, miközben eredeti ára több százezer lett volna, de ágykeretet és ágyrácsot is ingyen kaptam hirdetés útján.)


Ha van felesleges cuccod, el tudod adni...

2022. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

"most kelett mosógépet venni, ... , a mikró is öreg,"


Vegyél ki gépesített lakást, ahol ezeket mind fedezi a bérleti díj!

Az az alap, hogy ezekre vonatkozik a bérleti díj, csak ha kifejezetten ettől eltér a megállapodás, akkor nem fedezi. De akkor az az árban is meg kell látszódjon.

Menj, és alkudj ki magadnak ilyen helyzetet!

2022. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

"Biztos vannak szokásos bevett módszerek amikkel hosszútávon lakást lehet venni, ezek az általános dolgok érdekelnek, mert még sose gondolkoztam a témán."

Még valamiért nincs Magyarországon, de lehetséges lakást lízingelni is, tehát a bérleti díj a vételárba beleszámít bizonyos fokig.


Aztán lehet idősekkel örökösödési szerződést kötni segítségért, pesztrálásért. Van, akinek csak napi 1-2 órás segítségre van szüksége.

2022. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

3: Ez város?.. Hol?


"van egy 800000huf értékű garázsom"


Ki lehet adni, van kereslet rá?


Esetleg ha van vizesblokk, és fűtésidényen kívül tudnál benne lakni, rengeteget spórolhatnál.:)

2022. jún. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy jelenleg 4 órás részmunkaidős állásod van. Megsúgom a legeslegtöbb ember 8 órában dolgozik, amiért cserébe kétszer annyit keres, mintha ugyanazt 4 órában csinálná. Szóval kezdetnek duplázd meg a fizetésed és menj el 8 órába dolgozni, ha lakást szeretnél.
2022. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És ezt a munkát más munkakörrel összevonva nem végezhetnéd nyolc órában kétszer ennyiért? Lehet, hogy rákérdeznék, ha elégedettek velem.
2022. jún. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!