Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földszinti vagy legfelső...

Földszinti vagy legfelső emeleti lakást vennétek egy kicsi, kertvárosi, modern, 9 lakásos társasházban?

Figyelt kérdés
Nézegettünk lakásokat egy nemrég épült lakóparkban. Ez egy két emeletes épület, szintenként 3 lakással. A földszintes lakások kertkapcsolatosak és a kert felé néznek, az udvar is zárható, körbekerített. Lift nincs. Mi a földszintes lakást néztük ki, ugyanakkora és ugyanolyan elosztású lenne mint a legfelső emeleti, árban is egyformák. Ti melyiket vennétek meg?

2022. jún. 21. 11:55
 1/10 anonim válasza:
88%

Hát, ha bútorokat kell cipelni akkor földszint!

Másrészt én imádnám a magasságot.:)

Dobjatok fel egy ötforintost ha nem tudtok dönteni.

Azért nyugisabb a felső rész nincs dübörgés, ha mindenki kimegy az udvarra nem zavaró?

2022. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam ilyen kertkapcsolatos társasházi földszinti lakásban, és többet nem laknék.

Otthonról dolgozom, de a gyerekek folyton az ablak alatt meg az ajtó előtt rohangáltak, kiabáltak... ami persze normális, mert gyerek, játszik, de engem nagyon zavart.

Koránfekvő vagyok, de este 10-kor nyitott ablaknál nem lehetett nyáron aludni. Szóval én maradnék a felső emeletnél.

2022. jún. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

mindent egybevetve csakis a legfelső szint, abból is ha lehet déli tájolású lakást...


Ha lapostetős,nakkor a klímákat a tetőn helyezik el, nem árt figyelni a gumialátétre, de arra sem kinek hová teszik a kültéri egységét.


Szóval a legfelső szint.

2022. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem, a tetőn meg lehet tebolyodni nyár kezdettől őszig . Kettő között inkább , vagy máshol ami pl 5 szintes és a 4en középen, télen körbefűtenek nyaron van fent légmozgás is .
2022. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Tetőtereset abszolút nem, kivéve ha 40 cm szigetelést beleraktak a cserép alá. Ekkor nem melegszik fel. Vagy akkor ha legfelső emelet, de nem tetőtéri.

A földszint kertkapcsolattal csak akkor érdekelne, ha saját a kert. Viszont, ha a felettem lakó belát oda az szintén zavarna és inkább nem kellene a kert.

2022. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%

Én a földszintit! Szerintem tök jó, hogy van hozzá kert, amikor emeleten laktam, hiába volt erkély, oda sosem mentem ki. A kertbe viszont sokkal szívesebben kimegyek. Szerintem tök jó, hogy nem kell lépcsőzni, meg liftezni, sőr, akár a lépcsőházba sem kell bemnnem, mert egyből a lakásomba juthatok a kerten keresztül.


Persze megvan a hátránya is a földszintinek, nagyobb eséllyel törnek be, meg az is igaz, hogy könnyebben bebámul az ablakon a többi lakó, ami néha zavaró lehet. De összességében szerintem jó a földszint. Olyan szempontból is jó, hogy nem kell félni, hogy a macska/gyerek kiesik az ablakon.

2022. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Hát igen, számos nézőpont van ami alapján dönthetsz , Kérdező:) Attól függ mi neked a fontos, én nem bírnám ha a kertben boldog-boldogtalan mászkálna miközben főzök, nagyimnak volt ilyen lakása Zuglóban, dehát lakóközösségtől függ ez is. Nyilván nem bámulnak be de nyugisabb a felső szint. Meg jobb a kilátás is, nem?:)
2022. jún. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a felsőt választanám
2022. jún. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Felső szintet. Az alsó hidegebb, enészedhet, alulról felázhat, könnyebben betörnek.

Nyáron tényleg meleg a felső. De ott sokkal kevesebb a zavaró tényező, messzebb van a zaj, és senki nem lát be.

2022. jún. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk a felső meg melegebb, penészedhet és felülről beázhat. Ezeket első kézből tapasztalom, miközben a földszinti lakónak is fel kellett szednie az egész padlózatot, mert vizesedett...Ennyit az újépítésűről és sajnos nem csak én, ezen az egy helyen tapasztalom ezeket, hanem mások más városokban is. Nagyon meg kell nézni mindent vásárlás előtt, hiába gondolnád, hogy új és akkor biztos nincsenek (még) ilyen gondok, mert sajnos vannak!


A mi lakóparkunkban nem közös kert van, hanem mindenkinek saját kis lekerített része (bár tény, hogy az összes földszinti lakás befele néz a többi házra). Ez nagyon tetszene, viszont mivel kisebb házak (8 lakással), ezért mindegyik a lépcsőház ajtótól nem messze van, az meg az őrületbe kergetne, hogy csapkodják meg ott trécsikélnek, ezek tompán még hozzánk is felhallatszanak. Szóval mi itt mindent összevetve szerintem jobban jártunk a legfelső szinttel, bár a kiskert hiányzik. De alapból csendesebb, pláne hogy az egyik földszinti lakás mellett a közös falon van a tároló is, ahol sokszor matatnak, pakolásznak.


Azt viszont nem tudhatom, hogy a ti esetetekben milyen az elrendezés.

2022. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!