Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházra vonatkozóan,...

Társasházra vonatkozóan, távfűtés esetében, van arra jogszabály, vagy egyéb szabályozás,hogy a legfelső emeletre kedvezőbb díjszabás van?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas ebben, lehet,hogy nem jól tettem fel a kérdést,de hallottam,hogy talán van ilyen, ezért kérdezem azoktól akiknek ismeretük van erre vonatkozóan.

2021. júl. 21. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a 10. emeleten lakunk, távfűtéses lakásban. A mennyezet alatt futnak a visszavezető csövek, amik sok hőt adnak le még akkor is, ha fönt futnak, de a levegő mozgása miatt keveredik a levegő, tehát nem mért meleget kapunk. Esztétikailag is meg van oldva, mert a fallal megegyező színű festékkel van befestve. Emellett van radiátor is. Én nem látom indokoltnak, hogy csökkentsék a fűtésszámlánkat. Inkább azok érdemlik ezt meg, akik az 1. emeleten, alagsori kocsitároló, szemétledobó, bejárati folyosó fölött laknak.
2021. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10. emeleten semmivel nem fizetünk kevesebbet, mint más lakás. Ellenben iszonyat meleg van egész télen, muszáj nyitva hagyni az ablakot, különben 27-28 fok is lenne.
2021. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Mi sem fizetünk kevesebbet. Írtam, hogy jogtalannak is tartanám. A kevesebb a kérdésben feltett mondatra vonatkozik. Nálunk is hasonlóan meleg volt a télen az egész lakásban, de nálunk már kész a panelprogram és a tető is tele lett tömve hőszigetelő anyaggal. Nyáron sem meleg, télen sem hideg, de itt az interneten sokan nem hiszik és lepontoznak. Nem bánom.
2021. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem bánnám, nálunk is szigetelnének, de erre az esély sajnos egyenlő a nullával, mert csupa csóró lakik a házban. Még azt is csak nagynehezen lehetett megszavazni, hogy ugyan már újítsuk fel a 45 éves liftet, mert a sok szerencsétlen hisztizett, hogy nem tud 3x havi 15 ezret befizetni rá...


Így aztán marad, hogy télen nyitott ablak, hogy ne legyen 27 fok, nyáron meg 0-24 megy a klíma, hogy ne süljünk meg.

2021. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fent van a legmelegebb két okból:

- a visszforduló csövek miatt

- a meleg felfelé megy az egész épületben

2021. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Miért legyen kedvezőbb? Ha a fizika törvényeit nem te hoztad, akkor nem a te érdemed, hogy a meleg levegő felfelé száll. A földszintiek is fizetik a liftet, amit te használsz a legtöbbet.
2021. júl. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A panelekben felső elosztású szerelés van.

Ha sorba van kötve egycsöves és ahogy fentröl lefelé haladunk úgy növekednek a radiátorok méretei.

Kiszámolták a tervezők.

Ezért baj az ha valaki elkezdi cserélgetni a radiátorokat és indokolatlanul nagyot szereltet fel.

2021. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!