Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ismerőstől szeretnék telket...

Ismerőstől szeretnék telket venni, ami jelenleg szántó besorolású, tehát kifüggesztés köteles. Hogyan tudom annak az esélyét minimálisra csökkenteni, hogy a kifüggesztés alatt ne vigyék el?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egyik ismerősömnek van egy 3ezer nm es telke, ami szántó besorolású, de a falu építési területén található.

Jó áron adja, befektetésnek sem utolsó, a helye miatt, tehát szerintem lenne rá érdeklődő.

Van esetleg valami olyan út, ami járható, hogy ne csapjanak le rá?

Az ismerős természetesen nekem szeretné eladni.

Köszönöm előre is a segítséget!



2022. jún. 23. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Javaslat: vedd meg az 1/4részét most, ez nem lesz túl vonzó másoknak. Ha végetért a kifüggesztés és a neveden van, akkor vedd meg hozzá a maradékot, így viszont már tulajdonostárs vagy és neked van elővételi jogod. (Legalábbis magasabb szinten vagy az elővételi sorrendben.)

Ez dupla idő és dupla ügyvédi díj.


B megoldás: dupla/tripla árat beírni a szerződésbe, mint a valós. Itt magasabb az illeték, de a magas ár másoknak elrettentő lehet.

2022. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
az árbeírással óvatosan, mert a NAV-nak pontos ár-érképe van, a nagy eltérést kivizsgálják
2022. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz hogy kifügesztéskor rád licitáljanak,kemény feltételei vannak.

Ha rád licitálónak pl, az előírtnál nagyobb föld területe van,már nem is pályázhat rá.A föld törvény nagyon sok kizáró okot sorol fel.

2022. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben rád licitálnának,minden károdat a licitálónak meg kellene téríteni,ez is bent a törvényben.
2022. jún. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Zártkertben, ilyen kárpótlásként kiosztott, pár ezer m2-es szántóknál nem sűrűn fordul elő az, hogy a szomszéd rád licitál... Akik figyelik a kifüggesztéseket, azok általában gazdák és hektárakban gondolkodnak!
2022. jún. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Majatom ***** válasza:
100%

Nekem ez a rész nem egyértelmű:


"szántó besorolású, de a falu építési területén található"


Ez mit takar pontosan? Belterület? Ha igen, akkor azt lehetne még megpróbálni, hogy a mostani tulajdonos minősíttesse át szántóról pl. beépítetlen területté, és akkor nem kell kifüggeszteni. Nem tudom, hogy ennek milyen költségei lennének.


Egy olyan megoldást hallottam még itt a közelben, hogy valaki úgy adta el a földterületét, hogy a szerződésben a vételáron kívül még kikötötték, hogy a többi megmaradt földjét 20 évig ingyen bérmunkában műveli neki a vevő. Ebben az a lényeg, hogy a kifüggesztett szerződést (mert magát az aláírt szerződést kell kifüggeszteni), ha úgymond "megtámadja" egy erősebb elővásárlási jogú személy, akkor ő lép a vevő helyébe, és minden feltétel, ami a szerződésben van kötelező őrá is. Ezt meg lehetne kérdezni egy ügyvédtől, hogy mit lehet feltételként beleírni egy szerződésbe, és az ismerősöddel olyan feltételt találnátok ki, ami másnak biztosan nem vonzó.

2022. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Belterületen található, jó helyen, aki esetleg "rájelentkezne", nem művelési terület jelleggel kellhetne neki, hanem hogy telek áron értékesítse gondolom. De persze simán lehet hogy amúgy kutyának se kellene, és csak túlparázom a dolgot.

#6 Ez tetszik ötletnek, köszi!

#1 Ez is jónak hangzik, köszi!

2022. jún. 24. 12:43
 8/8 andicserhalmi válasza:
100%
3/7-től kérdezem:""Ha rád licitálónak pl, az előírtnál nagyobb föld területe van,már nem is pályázhat rá.A föld törvény nagyon sok kizáró okot sorol fel."" Ennek hol olvashatnék utána részletesen?Köszönöm
2023. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!