Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » XX. kerület általában milyen?...

XX. kerület általában milyen? Mely részei jók és melyek kerülendők? Belvárosba közlekedés mennyire egyszerű?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a 23 kerület között hátulról szerintem ötödik-hatodik lehet

egyik része sem valami fényes, de legtöbb helyen nem az a telibe putri, nagy átlagban inkább afféle magyarosan igénytelen proli kerület

van egy korrekt városközpontja egy odafigyelve kezelt sétálóutcával, boltokkal, és egy elég vegyes közönséggel, illetve a kis-duna környéke kezdett az utóbbi időben érezhetően feljönni (de a régebbi lakóépületekből ott sem két hét, mire a tősgyökeres alkoholisták eltűnnek)

összességében simán el lehet éldegélni, de azért nem ide álmodja magát az ember.

2022. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Én a lakótelepi, központi részről tudok nyilatkozni. Pár hónapja nézegettem panellakásokat ott, mivel a legtöbb kerülethez képest igen kedvező áron kínálták őket arrafelé. Gondoltam persze, hogy ennek nyilván meg van az oka, de mondom azért próbáljuk meg. Úgyhogy több lakást megnéztem és direkt, nyitott szemmel, jó sokat sétálgattam ott, néha megszólítva az ott élőket is. Aztán meglepődve tapasztaltam, hogy - bár közel sem egy elit hely - de a hírnevéhez képest egészen élhetőnek tűnik:


Pro:

- közel van a vízpart

- 23 és 23E buszokkal (azt hiszem végig van buszsáv, ami dugó esetén is biztosítja a viszonylag gyors bejutást) kb. 15 perc alatt a Borároson vagy és nem is járnak olyan ritkán és tömve

- szolgáltatásokkal jól ellátott. A Topánka és a Kossuth utca olyan kompakt szolgáltató központot alkot, ami olyan mintha egy vidéki középváros jól ellátott központjában lennél. Azaz nincs nagy átmenő forgalom, de meg van minden, ami kell: park, szép templom, szecessziós városháza, kultúrház, korzózós sétálóutca, na meg Rossman, Penny, Interspar, Meki, 150 gyrosos, kínai stb. és még hangulatában is a magyar alföldi városokat idézi valahogy

- tapasztalatom szerint a panelokban kevés "rosszarcú" lakik, ők inkább a környező földszintes övezetből áramlanak be tengni-lengni


Kontra:

- a nem túl tehetős és/vagy idős lakosok nagy aránya miatt kevés a jól karbantartott, netán szigetelt (talán ha 2-3) ház

- elég baljós részek veszik körül (pl. Gubacsidülő, brrr...)

- na és persze sok csöves és "rosszarcú" egyén lófrál a házak között, de azért szerintem semmivel sem több, mint bármelyik pesti lakótelepen

2022. jún. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a Duna parti részen lakok.


A tömegközlekedés nem jó. A HÉV ritkán jár és csak a Közvágóhídig, a 23-as pedig minden napszakban hering járat, volt hogy fel sem fértem rá. Én kerékpárral járok dolgozni, feleségem autóval, miután 3 évig szívtunk a tömegközlekedéssel. Mondjuk kerékpárrap meg át kell menni Csepelre, mert normális kerékpárút sincs befelé ezen az oldalon.


A mi környékünk viszonylag jó, bár ahogy más írta, él itt lepukkadt, alkesz réteg is, amióta bezárták a HÉV megállónál lévő talponállót, és a vasutállomásnál a késdobálót, azóta a Reál elé szoktak.


A kerület központjában meg nagyobb az isten állatkertje, bár a többség normális, de azért elég sok a gáz alak. A kerület legrosszabb része a Török Flóris utca és a Határ út által bezárt szögben van, ott van egy rakas putri az amúgy tök normális kertvárosi házak között. De az egész kerület erősen vegyes.

2022. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!