Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » VIII. kerület körúton kívüli...

VIII. kerület körúton kívüli részén lakók! Mennyire szoktatok éjszaka gyalog a környéken és mennyire érzitek magatokat biztonságban? Mennyi idő bejutnotok a belvárosba? (az utolsó kérdés nappalra vonatkozik)

Figyelt kérdés

2015. jún. 3. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Én több helyen is laktam, a Horváth Mihály térnél (az nincs túl messze) és a Kálvária térnél is. Nem volt különösebb problémám, csak cigit tarháltak folyton. Egy idő után már rá se gyújtottam a környéken. De támadás vagy hasonló nem ért.

A belvárosba ezen a vonalon pillanatok alatt be lehet érni, a 9-es busz végigmegy a Baross utcán, pár megálló a körút, max. 10 perc a Deák tér. Ha nincs dugó. De gyalog sincs messze.

2015. jún. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

II. jános pál pápa tér, 2 éve lakok itt.

eleinte tartottam a környéktől, de nem ért semmi baj eddig.

éjszaka nem túl forgalmas a környék, de 1-2 csöves mindig van. ők nem kötekednek. simán lemegyek hajnal 3-kor a közeli éjjel-nappaliba. persze azért vigyázok, meg nem állok szóba senkivel. erre felé sok a néger, arab, cigány, zsidó és a külföldi turista (van 2 szálloda is erre), napközben nagyon zajos és forgalmas, éjszaka nyugodt, de néha van egy-két ordítozás pár percig.

nappal nagyon könnyű eljutni bárhová, itt a 4-es metró, villamosok, közel a blaha és a keleti. van sok bolt, tesco, lidl, aldi, kis boltok, pékség, százasok, szabók, egzotikus boltok, rossmann, dm, müller.

mióta felújították a teret és megépült a metró, sokkal szebb és igényesebb lett a környék.

2015. jún. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Teljesen biztonságban érzem magam, vagy legalábbis nem érzem magam nagyobb veszélyben, mint Budapest más részein. Elég sokat flangálok nap közben és éjszaka is a kerületben, és még a "hírhedtebb" utcák sem különösen vészesek.

A Népszínház, Lujza és társai elég mocskosak, de nem veszélyesebbek, mint más utcák. Valóban sok a hajléktalan, és a legkülönfélébb származású emberek járkálnak az utcákon... aki nem itt él, annak elsőre félelmetes vagy furcsa lehet, de meg lehet szokni.

Sajnos rengeteg tévhit kering a VIII. kerületről (a 28-as villamoson utazni életveszélyes stb.), amelyeket nehéz lebontani.

Összességében: a kerületnek rengeteg szép része van, tele parkkal, virággal, szeretek itt élni. A lakosság multikulti, de ettől nem veszélyesebb, mint más hely.

A belvárosba bejutni tömegközlekedéssel tényleg pár perc.

2015. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Szabad tudni hogy a kerület melyik részén laksz?
2015. jún. 17. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:

"Mennyire szoktatok éjszaka gyalog a környéken és mennyire érzitek magatokat biztonságban?"


Egész életemben szoktam, és nyáron sok az éjszaka sétáló szerelmes pár. Vannak utcák, ahol sötét van, gondolom, mert kilőttél a villanykörtéket, ott sietek, vagy nem arra megyek. De mivel kifejezetten otthonos érzése van a kerületnek, sokat sétálok.:)

Sajnos amióta 22 órakor be kell zárniuk a boltoknak, nem tudok éjszaka a kánikulában jégkrémet, fagyit enni.:(


" Mennyi idő bejutnotok a belvárosba? (az utolsó kérdés nappalra vonatkozik)"


Mivel a körúton kívül 2-3- megállóra lévő részt gondolom a belváros határának, benne is lakom a belvárosban.:) Nekem minden gyalog 10 percen belül van, amire valaha szükségem volt az életben.

2015. jún. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. Rendszeresen sétálok sötétedés után, és mindig biztonságban érzem magam. Többnyire embert sem látok közben. Ez alól mondjuk kivétel a Népszínház u., ahol éjjel is rengeteg a csöves, a feka, a cigány. Ezek mondjuk nem igazán bántanak, de a jelenlétük is aggasztó lehet.


2. Semennyi, mivel a VIII. kerület maga is a belváros része.


ui.: a 28-as, 37-es villamos és a 99-es busz bár valóban nem életveszélyes, a bűzfaktor elképesztő mértékű

2015. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!