Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás- és házvásárlás előtt...

Lakás- és házvásárlás előtt állók! Az elmúlt hetekben történt gazdasági visszaesések miatt ti is elgondolkoztatok a visszakozáson?

Figyelt kérdés
Pár hónapja keresünk házat, eredetileg 40millió forint volt a keretünk. Előző héten bejelentette a jegybank a közel 2%-os kamatemelést, akkor az euró 400Ft-ra esett vissza. Megnézve a törlesztőrészleteket párommal egyből módosítottunk a keretünkön - 35millió forintban maximalizáltunk. Ekkor újra átnéztem a teljes kínálatot és sajnálattal láttam, hogy ilyen árban egyre kevesebb a jó ajánlat. Ma olvastam, hogy az euró ez alatt a pár nap alatt ismét felkúszott 416Ft-ra, a jegybank emelése szinte elveszett a ködben, és ennél rosszabb is lesz a helyzet, ismét kamatemelés várható. Nagyon szerettem volna házat, de egyre inkább elgondolkozok, hogy ilyen feltételekkel nem kell. Rekord törlesztőt kéne fizessek egy romos épületért, ami nekem nem éri meg. Titeket hogy befolyásoltak a történtek?
2022. júl. 6. 17:53
A kérdező szavazást indított:
Készpénzes vevő vagyok és én nem módosítottam az eredeti terveimen
Készpénzes vevő vagyok és én is szigorítottam a feltételeimen, de ettől függetlenül venni akarok
Készpénzes vevő vagyok és én is letettem a vásárlásról/komolyan elgondolkoztatott, hogy letegyek róla
Hiteles vevő vagyok és én nem módosítottam az eredeti terveimen
Hiteles vevő vagyok és én is szigorítottam a feltételeimen, de ettől függetlenül venni akarok
Hiteles vevő vagyok és én is letettem a vásárlásról/komolyan elgondolkoztatott, hogy letegyek róla
27 szavazat
1 2
 1/17 anonim válasza:
17%

És kit érdekel a jegybanki alapkamat meg az euró árfolyama? Ilyen erövel azt is nézhetnéd, hogy épp milyen a napállás meg a levegö relatív nedvességtartama...


Nekem volt 70 millió forintom akkor abból 55-öt fordítoottam csak a lakásra, többi marad felújítás, ügyvédi költség, illeték stb... plusz hagytam költöpénznek, mert sosem 0-zom le magamat, de telibeszartam hogy épp milyen árfolyamon van a dollár, bitcoin, NFT-k meg melyik bank mit csinált. Ennyi

2022. júl. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hogy kit érdekel? A jegybanki alapkamat határozza meg a lakáshiteleket. Az euró pedig a felújítási költségeket, anyagárat, bebútorozási költséget. Ha egy készpénzes vevő nem is érintett a hitelköltségek által, ha esetleg nem olyan házat vesz meg, amibe csak beköltözni kell és megvan minden bútora és eszköze, akkor neki is jelentősen nőni fognak a kiadásai.
2022. júl. 6. 18:37
 3/17 A kérdező kommentje:
Attól még hogy te úgy veszel készpénzből házat hogy még millióid vannak, nem mindenki van ebben a helyzetben.
2022. júl. 6. 18:39
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értünk visszakozás alatt?


Ha arról van szó, hogy meglévő lakásból, házból lépne valaki fentebb, akkor valahol érthető, ha nem mer az ember bele vágni. Több ismerősöm van így, azt mondta inkább rendbe teszi a jelenlegi lakást, a maradék pénzből meg él, szórakozik.


Viszont ha nincs semmid, akkor meg hova visszakozol? Albérletbe ami elviszi a pénzt? Mamahotelba ahol erős kompromisszumok vannak? Első lakáshoz valahogy hozzá kell jutni, kerül amibe kerül.

2022. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Én a helyedben semmi esetre sem várnék, mert fél év múlva dupla ennyi lesz! MOST még jóval olcsóbban tudod megvenni, mint késöbb, illetve késöbb soha nem lesz annyi pénzed, hogy tudj venni valamit is.

Másrészt a törlesztés uygan lehet, hogy most soknak tünik, de 5 év múlva már nevetséges összeg lesz az infláció miatt.

2022. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá tenném, én könnyen "pofázok" mert pont Covid vége felé ismerőstől vettem egy szaros lelakott panelt 21 millióért. Már bele tettem 5+ milliót, kellene még vagy 2 befejezni. De most ha venni kellene akkor 32-35 millió lenne. Egyszerűen nem tudnám megvenni.


Korábban is már volt időszak amikor letudtam, hogy itt marad az albérlet aztán lesz ami lesz, majd ha megismerem életem párját vagy 2X ennyi idős leszek, akkor lépek tovább.

2022. júl. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem egyelőre még nincs saját tulajdonom, párom lakásában élek, így nincs bérleti költségem. Egyelőre nem tudja eladni a lakását családi okok miatt, így csak az a pénz van, amit ketten megspóroltunk pár év alatt. A szüleim nem támogattak anyagilag így csak az, amit én önerőből megkerestem. Hitelképesek lennénk egyébként, de elriaszt, hogy 200+ ezres törlesztőket kéne fizessek egy olyan házért, amit csak nagy igényleadásokkal választanék ki.
2022. júl. 6. 18:51
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt pénzünk, amit csak tartogattunk a bankban.. végül 2 hónapja vettünk egy szaros panelt 25 milláért Szegeden.. tavaly 17 körül lett volna ugyanez.. és lehet bezuhan az ingatlanok ára, de az is lehet ,hogy szart se fog érni a pénz.. tudomisén.. de valószínűbb, hogy nem érdemes várni.. a hitelek se lesznek olcsóbbak. nemsokára kétszámjegyű lehet a kamat.
2022. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Fű, hát igen, nehéz helyzet. Közösen vennetek a lakást? Mert ha közösek a tervek, akkor végülis ha valaha eladjatok azt a lakást amiben most laktok, azzal tudtok vegtorleszteni.

Egyébként meg sürgősen valtsd át minden megtakaritasodat euróba, mert különben egyre kevesebb pénzed lesz egyre drágább házakhoz.

2022. júl. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és annyit fűznek hozzá, hogy az utóbbi 10 évben sosem érte még várni...
2022. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!