Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás- és házvásárlás előtt...

Lakás- és házvásárlás előtt állók! Az elmúlt hetekben történt gazdasági visszaesések miatt ti is elgondolkoztatok a visszakozáson?

Figyelt kérdés
Pár hónapja keresünk házat, eredetileg 40millió forint volt a keretünk. Előző héten bejelentette a jegybank a közel 2%-os kamatemelést, akkor az euró 400Ft-ra esett vissza. Megnézve a törlesztőrészleteket párommal egyből módosítottunk a keretünkön - 35millió forintban maximalizáltunk. Ekkor újra átnéztem a teljes kínálatot és sajnálattal láttam, hogy ilyen árban egyre kevesebb a jó ajánlat. Ma olvastam, hogy az euró ez alatt a pár nap alatt ismét felkúszott 416Ft-ra, a jegybank emelése szinte elveszett a ködben, és ennél rosszabb is lesz a helyzet, ismét kamatemelés várható. Nagyon szerettem volna házat, de egyre inkább elgondolkozok, hogy ilyen feltételekkel nem kell. Rekord törlesztőt kéne fizessek egy romos épületért, ami nekem nem éri meg. Titeket hogy befolyásoltak a történtek?
2022. júl. 6. 17:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ma megint emeltek két százalékot -> 9,75%
2022. júl. 7. 11:08
 12/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is a kamatemelés erősen visszafogja majd az áremelkedést, sőt lehet csökkenés is lesz. A hiteles vevők egyszerűen eltűnnek a piacról.
2022. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Jönnek helyettük a külföldiek.
2022. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak mondanám, akit nem érdekel az alapkamat, hogy ha az nő akkor jó eséllyel a banki hitel kamatok is nőnek ám erősen amiért az átlag ember hitelt kap.
2022. júl. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb kamat szintekkel lehet, hogy azon összegekhez képest amennyit az elmúlt években bátran felvett mindenki, fele annyit is kevésbé fognak mivel magasabb kamattal a fele összeg is több vissza fizetést jelenthet majd. Kps vevők megmaradhatnak de sztem a hitelt felvevő száma ìgy szépen visszaesést.
2022. júl. 8. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
64%

Mi ma veszünk babavárót beépítve az önerőbe 1 gyerekre CSOK-kal 600-al.

Babát tervezünk és letelepedni, így nem érdekel mi lesz. 1M a fizunk, Budapesten. K@rva sokat vártunk és ugyanoda jutottunk!

2022. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igazabol ha megnezitek, a kamatok kb 2016 vegetol lettek extrem alacsonyak, most vagyunk megint ilyen 2015-16-os szinten. Az emberek pedig 2016 elott is vettek fel hitelt, csak most sokkol mindenkit a teny, hogy hirtelen ugrottak vissza a kamatok a 2016-os szintre. En akkor is fogok venni lakast, mert a berlessel tobb penzt egetek. Persze jo lett volna alacsonyabb kamattal, de ez van.. Sok vevot ez el fog tantoritani eleinte tobbfele okbol kifolyolag.
2022. júl. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!