Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest VI.ker Szondi utca...

Elfeledett.senki kérdése:

Budapest VI.ker Szondi utca milyen környék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal lakást szeretnénk venni Budapesten és feltűnt nekünk, hogy a VI.kerületben a Szondi utcában nagyon sok eladó lakás van egész jó áron. Mit lehet tudni erről a környékről? Milyen a közeg, az emberek, a közlekedés? Esetleg lányként éjjel lehet-e egyedül mászkálni az utcán stb? Előre is köszönöm, ha bármiféle információval segítesz minket😊

2022. júl. 26. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Közbiztonságra nekem nincs panaszom. Nem agresszívebbek a hajleszok, mint máshol, a dzsipók sem.baxogatnak senkit. Építőmunkások füttyögése lehet a legzavarrbb egy nő számára.


Egyszerűen csak lakni nem jó... a helyi boltok mind suttyó szarok, falusi cba szinten vannak. Normális bolt távol (15p+). Park a közelben nincs, ahol az ember csak leülne egy fagyira vagy akármire (távolabb is csak a városliget van, de azt gondolom tudom milyen, egy lepusztult fos... az új részeken meg nincs egy vendéglátóhely sem, csak a szaros részen vannak putris nem is tudom mik). 72-es troli pont olyan ritkán jár, hogy nem éri meg rá venni semmit, mert a körútig hamarabb legyalogolsz, onnantól meg a villamos „ingyenes”. Metró felé viszont okés, csak gyalog az is zavaróan messze van.


Van egy rövidebb szakasza, ami kellemesebb, fás. Művészetis egyetem lehet ott, szobrok vannak a kertben, meg szoktam látni, hogy festegetnek 😃 aranyosak.


Amúgy az utcákon nincsenek növények ezen a szakaszon kívül, full beton az egész. Zsúfolásig parkolva autókkal.

Kerékpárral a legjobb közlekedni amúgy, az a tapasztalatom.

Folytatva... nincs egy értelmezhető étterem, minden 20-30+ percnyire van (persze hosszú utca, függ, hogy melyik részen van, mert körúthoz közel már könnyebb mozogni)

Tehát ilyen utca mellé lehet kiülni a kipufogófüstbe, zajba, vagy sötét pince... tehát nincs olyan, hogy hétköznap csak beülsz valahova, hanem rá kell számolnod egy órát az utazásra, mintha a világ végén laknál, és nem a belvárosban.

Az utcákat folyamatosan takarítják vizessel, heti 1x, de semmit nem ér, mert másnapra már a „felelős” gazdik teleszaratják a járdákat, szemét, hányás, piásüvegek mindenhol...


Szörnyű hely, nagyon nem javaslom a 6. kerületet.


Egy esetet tudok elképzelni: ha jó a tömegközlekedés, és olyan lakást keresel, ahova csak aludni jársz haza, akkor okés. Ha találsz egy csendes belső udvari lakást, akkor ott jókat lehet aludni (bár nyilván társasház, mindig lesz valaki, aki hangoskodik, de a 3., azaz bírsággal járó csendháborításra még nem kellett rendőröknek kijönni. Mindenkinél kétszer voltak eddig... bár az is gáz, hogy elsőre nem értették 😃


Szóval ez sem másabb, mint egy panel lakótelep... ez a telep is suttyomban lett felhúzva az 1800-as évek végén, mert özönlöttek pestre a munkások. Más volt akkor a prioritás egy munkáslaknál, nagy belmagasság van, stb... de ismered. A lényeg az, hogy nem arra lett tervezve semmi a környéken, hogy itt 140 év elteltével is emberek lakjanak.


A polgi jó amúgy, egy momentumos emberke. Full lokálpatrióta, és a fent leírt dolgokat is próbálja megoldani, javítani... 40-50 év lemaradásban van a kerület ezen része... nem mostanában lesz érezhető a változás. De pl

2022. júl. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

....Csengery utcában volt fásítás elvileg. Nem jártam ott még.

Meg tele vannak tervekkel. A MÁV terület is parkosabb lesz, és lehet menni kiülni fagyizni, remélhetőleg.

2022. júl. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Soka kokeró, de nem túl vészesek. Például van egy kretén cigó, aki póló nélkül rohangál és üvölt mint a fába szorult féreg. De nem láttam még megtámadni senkit. Meg régebben volt egy idősebb elmebeteg réti néger, az meg kiült az ablakba és gitározott, kva szarul, h isten így meg úgy, és ha rászóltak akkor idegbajosan elküldött mindenkit a k anyjába.

De pl közel van a Westend, és ott lehet vásárolni meg kajálni, meg a Margit-sziget sincs onnan már messze, ott meg van természet rogyásig. A Nyugati palyaudvar is ott van, onnan meg könnyen elmehetsz vonattal, ha arra van dolgod.

2022. júl. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott jarkalok ejjelente. Kevesen vannak ejjel,tobbsegeben egyedul mennek fiatal lanyok. Semmi veszelyeset nem lattam. Evek ota setalgatok ejjel a kornyen.


A ciganyok nappal vannak jelen. Delelott es ejjel nincsenek.


Egyre tobb a kulfoldi.

2022. júl. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A belvárosi rész, főleg a körút külső része otvar, gettó.

Nem támadnak meg, de gusztustalan.

Inkább a helyedben Zuglóban keresnek, kertvárosi részén.

2022. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
61%
A kerület legputribb utcája, omladozó, életveszélyes házakkal. A lakóközösség vegyes, a kerület más részeivel ellentétben nem volt jelentős lakosságcsere az elmúlt húsz évben, többségben vannak a pénztelen öregek/szakadt munkások. Ahogy előttem is írta valaki, a tömegközlekedés belvárosi viszonylatban tragikus.
2022. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!