Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szülői segítség és/vagy...

Szülői segítség és/vagy mamahotel nélküli fiatalok, hogyan tudtok lakáshoz jutni?

Figyelt kérdés
Nem a több milliós fizetésű gyakoris programozó-vállalkozók válaszaira vagyok kíváncsi, hanem az átlag, 30 alatti fiatalokéra, akik a nagy drágulás előtt nem tudtak még lakást venni. Mi hiába keresünk viszonylag jól, havi 100-150 ezernél többet nem tudunk félretenni, albérlet, infláció, stb megeszi gyorsan a fizetést, az ingatlanok meg csak drágulnak eszement tempóban. A mi városunkban (megyeszékhely, átlagos munkalehetőségekkel) lassan 30 millió alatt nincs panel, ehhez 10 milliós önerő esetén havi 200 felett lenne a törlesztő, ami a jelenlegi bérleti díjunk duplája. Mire összeszednénk ennyi pénzt, addigra 45 alatt nem lesz panel persze. Álmunk egy családi ház, de az most is 45-től indul, pár év múlva 60-70 lesz egy átlagos is. Egyszerűen fogalmunk nincsen, hogyan tudnánk ingatlanhoz jutni, mert itthon ez kvázi kényszer (ha gyereket/háziállatot akarsz), olyan tempóban drágulnak az ingatlanok, hogy nem látjuk a reális esélyt erre. Viszonylag jól szituált, felsőfokú műszaki végzettséggel, multiban dolgozók vagyunk, havi kb 7-800 ezer bevétellel, nem szórjuk ész nélkül a pénzt, de persze nem is hajléktalan színvonalon élünk. De úgy érzem sosem jutunk egyről a kettőre, pedig csak olyan átlag középosztály alsó-közepe beli életet szeretnénk, mint a nálunk 10 évvel idősebbek. Csok, babaváró és a többi "támogatás" nálunk nem játszik, semmit nem fogunk nullára bevállalni. Tényleg csak a programozóknak és a vállallkozóknak van esélye itthon nem c putri közepén vállalható ingatlanhoz jutni ebben a korosztályban?

2022. aug. 24. 20:45
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerű gépészmérnök alkalmazottként egy multinál 4 évig spóroltam, első években 400 körül utóbbi 2 évben 600 körül keresek. Igaz otthon laktam, de mindent arányosan fizettem. Sőt az összes elromló háztartási gépet én vettem anyámnak.

Kész a házam, szeptember elején átköltözök! Ti kb albérlet + rezsi árával kerestek többet mint én.

Nekem az segített miután excel táblában kezdtem írni a kiadásaimat és bevételeimet. Egy idő után hamar leesett mennyi felesleges dolgot vettem magamnak. Meg mérlegeltem mik a vágyaim és mire van szükségem, árban többszörös szorzó is lehet.

2022. aug. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:
#1 de hogyan tudtál összeszedni önerőt emellett egy 35-45 milliós házra, ha mindent fizettél otthon is?
2022. aug. 24. 21:24
 3/50 anonim ***** válasza:
95%
Ha 150 ezret tudsz félretenni havonta, az 5 év alatt 9 millió, kb az önereje egy ilyen ingatlannak.
2022. aug. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Csak közben megint 3-4-szeresére nőnek az árak, akkor semmit sem fog érni az sem sajnos
2022. aug. 24. 22:01
 5/50 anonim ***** válasza:
73%

Én nem értem, hogy ha havi 7-800 ezret kerestek, hogyhogy ennyire keveset rajtuk félre?


Mi hárman vagyunk, 2 szülő+1 kisgyerek, a jelenlegi havi kiadásunk kb. 230-260 ezer forint, amiben benne van 1 kocsi fenntartása, és minden hónapban valami extra is, pl. most 50 ezerért rendeltünk növényeket a kertbe. Oké, ilyen extra nincs minden hónapban, múltkor pl. elromlott a kocsi, és mivel mi tartjuk a 250 körüli havi keretet, abban a hónapban semmit nem vettünk a muszáj kiadásokon kívül.


Megjegyzem, nekünk nincs hitelünk, de ha lenne mondjuk még plusz 120 ezerért, akkor is nagyon max. 380-400 ezer forintban megállnánk.


Akkor ti, akiknek nincs gyereke sem, hogy a fenébe nem tudtok félrerakni havi 3-400 ezer forintot ilyen fizetésből?

2022. aug. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
71%
Ezt nem értem hogy hárman hogy jöttök ki ennyi pénzből. Van kertetek és onnan esztek?
2022. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
82%

5-ös vagyok, az a baj, hogy gondolom magasabb életszínvonalon éltek, mint amit megengedhettek magatoknak ilyen tervek mellett.


Azt kellene csinálnotok, hogy minden hónap elején elraktok fix. 300 ezret, és a maradék pénzből gazádlkodtok, csak azt veszitek, ami belefér.


Első körben kifizetitek a bérleti díjat+rezsit, meg félreraktok mondjuk 25 ezret vésztartaléknak olyan esetre, ha elromlana valami. A maradékból vesztek kaját, tankoltok, ha nem telik rá, akkor ne tartsatok fenn autót, hanem járjatok busszal. Vásároljatok tudatosabban, főzzetek otthon, turizzatok és semmit ne vegyetek, amit nem muszáj, csak ha marad hó végén a pénzből.

2022. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
75%

"Ezt nem értem hogy hárman hogy jöttök ki ennyi pénzből."


A rezsink (víz+villany+gáz+internet) havi kb. 40 ezer forint. Rendben, jól szigetelt házunk van, nem kerül sokba a fűtés, de egy pár elfér egy garzonban, és akkor nekik sem lesz több.


Tankolásra költünk kb. 25 ezret (én most itthon vagyok a gyerekkel, de 15 ezer volt a bérletem előtte).


A havi élelmiszer-keretünk kb. 80 ezer, és nem paprikás krumplin élünk, holnap pl. tejfölös harcsapaprikás lesz túrós csuszáv, ma cukkinifasírt volt rizzsel.


A gyerekre megy még kb. havi 15 ezer pluszban (mosipelusozunk, úgyhogy az nem kell, ebben némi popsitörlő van, 1-2 doboz tápszer, ruha vagy játék.


Ez most így összeszámolva kb. 165 ezer, ennyi a "kötelező". Ezen kívül jönnek az extrák, váratlan kiadások.

2022. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
80%

Mi 30 évesen vettük az első kis panel lakásunk kb.50 % hitellel. Olyan 40 évesen cseréltük nagyobbra ráfizetéssel. Majd 55 évesen kertes házra.

Igaz az árak mentek felfelé, de végig képeztük magunkat, s a bevételünk is folyamatosan nőtt.

Szüleimtől egy pecsétgyűrűt örököltem, nejem még ennyit sem, nem is számítottam másra, csak magunkra -hosszú sztori.

2022. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
91%
Nem fog tetszeni a válasz, de igen, ekkora bevételből szerintem is min. 2-3x ennyit félre kellene tudnotok tenni havonta. Valahol nagyon elúszik a pénzetek, nagyon alaposan át kellene gondolnotok a kiadásaitokat és azt, hogy miről vagytok hajlandóak lemondani és miről nem.
2022. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!