Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik a legjobb, legélhetőbb...

Melyik a legjobb, legélhetőbb város Magyarországon?

Figyelt kérdés
Két gyermekes család vagyunk, Debrecenből költöznénk. Nem szeretjük ezt a várost. Olyan, mint egy nagy falu. + Itt olyan rosszkedvűek az emberek, legalábbis a többség.Szolgáltatások terén balatoni árak vannak (a fagyi, lángos, stb.. itt is ugyanannyi, nyaraláskor így nem döbbentünk meg :D) , viszont munkalehetőség alig van, még pedagógusként is telítve van a város. Jó, persze akad állás, de válogatni nem nagyon lehet. Kulturális programok? Úgy kell vadászni.. :/ Autókkal is telítődtünk, több időt töltünk dugóban, mint a budapestiek. Nem vicc, sajnos. A férjem felét keresi annak,amit Bp-en vagy a Dunántúlon keresnek hasonló munkakörben. Bp. amúgy tetszene, de ott csak panelre futná nekünk. Tudom, valamit valamiért, de a kertes házas létet nem adnám. Így főképp megyeszékhelyre, nagyobb városokra gondoltunk. Ahol jó élni, ahol jó a közbiztonság. Ti hol éltek, mit dolgoztok? Szeretitek a várostokat?
2022. szept. 7. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Salgótarján
2022. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Mi eredetileg kőszegiek vagyunk (már Budapesten élek 40 éve), nagyon szeretem azt a várost. De az az igazság, hogy az utóbbi években nagyon telítődött, rengetegen költöztek be olyanok, akik ingáznak Ausztriába. A mi kis örökölt lakásunk is folyamatosan ki van adva, bőven van rá kereslet.
2022. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%
Annyira bírom, hogy az elsőt kapásból lepontozták. Pedig igaza van. Salgótarján sokkal élhetőbb, mint más városok. Tiszta a levegő, a város bármelyik pontjától max. 200 méterre erdő van. Persze, sok a cigány, de ez ma már mindenhol így van, itt sincs több, mint máshol. Az egyetlen hátrány, hogy kevés étterem van, ahonnan rendelni lehet, de ha ti nem rendeltek mindennap kaját, hanem mondjuk főztök, akkor még ez a hátrány sem hátrány. Mondjuk a munka más kérdés, én itthonról dolgozom, szóval ez nekem irreleváns.
2022. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Én Szegedet szeretem és ajánlom is :)
2022. szept. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Kőbányán lakom ettől még Salgótarján is jobb.


Amúgy érdekes város Salgótarján, mert vannak igazi gettós, lepukkant részei, baromi sok a kisebbségi, mármint tényleg rohadt sok. Viszont azért vannak csendes kis utcái, jobb városrészei. Csak hát összes ismerősöm aki ott lakik az ingázik dolgozni másfelé, mert helyben nem nagyon van munka.


Természetileg tényleg gyönyörű helyen fekszik a város olyan mintha a Pesterzsébeti lakótelepet áttennénk a Budai hegyekbe...

2022. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%
Salgótarjánra mégegy szavazat
2022. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Én Budapesten kívül csak a sopron győr móvár háromszögben laknék
2022. szept. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nahát, Salgótarjánra valóban nem gondoltam :D

A tiszta levegő és a gyönyörű környezet valóban vonzó, de valahogy nem abba az irányba mozdulnánk. Bár, sosem lehet tudni :) Viszont a

munkalehetőség is sokat nyom a latba. Kőszegnek, Szegednek még utána olvasok, eddig nem merültek fel. Szegedet miért ajánlod?

Köszönöm a válaszokat, hasznosak!!

2022. szept. 7. 21:12
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező, én vagyok a kőszegi. :-)

Mivel pedagógus vagy, te tulajdonképpen az ország bármelyik pontján találhatsz munkát. Igazából az legyen a döntő érv, melyik vidék tetszik, TE hol élnél a legszívesebben. Iskola van mindenhol. A kérdés az, hogy a párodnak hol találtok munkát. Ha nem Budapest, akkor lehet a tágabb értelemben vett agglomeráció, vagy valamelyik iparváros. Kecskemét vagy Győr és környéke is szóba jöhet.

2022. szept. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
csenyéte
2022. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!