Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintem túlárazta a lakást...

Szerintem túlárazta a lakást az értékbecslő. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Budapest belvárosában van egy lakásom, amit most készülök eladni, ezért hívtam egy értékbecslőt, mert lövésem sem volt, hogy milyen árban hirdethetném meg, ami reális lehet. A ház maga régen épült (20-as évek), tégla épület, a lakás kicsi 22 m2, és 14 m2 állógaléria van benne, felújítottuk, átlagos, jó állapotú lakás a korához képest. Az értékbecslő 1millió Ft-ban határozta meg az értéket / m2, de úgy, hogy hozzászámolta a galériát, tehát szerinte 36 milliót ér a lakás. Hát én örülnék a legjobban, ha ez így lenne, de azt gondolom, a vevők általában csak az alapterületet nézik. Szerintetek hogy lenne ez reális? Ha csak a 22 m2-t nézem, akkor keveset kapnék érte. Egy jó eladási ár valahol a kettő között, mondjuk 30 millió körül lehet? Ti mit gondoltok?
2022. szept. 14. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
NÉzz szét az ingatlan.com-on, hogy hasonló elhelyezkedéssel mennyiért árulnak ilyen lakásokat...
2022. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd a kereslet beárazza.
2022. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
16%
Összesen ér egymilliót.
2022. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon sok hirdetést megnéztem, 30 körül van az átlag, de csak a hirdetést látom, azt nem, hogy valójában mennyiért ment el a lakás.

3: ezt nem tudom értelmezni,de kösz

2022. szept. 14. 12:43
 5/17 anonim ***** válasza:
99%

Nem kötelező az értékbecslő által mondott összeget kiírni a hirdetésben... De ha meg sem próbálod a magas áron, akkor nem adod meg az esélyt sem, hogy ennyiért elmenjen...

Ha nagyon nincs jeletnkező, lehet apránként lejjebb vinni az árat.

2022. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy megpróbálom annyiért eladni, amennyit az ingatlanos írt, vesztenivalóm nincs, csak nem akarom sokáig húzni az eladást, ezért próbálnék reális árat belőni. Nagyon örülnék, ha tényleg ennyiért menne el a lakás, de ha nem, akkor majd lejjebb viszem az árat. Végülis a környék tényleg jó (már aki szereti a belvárost), hiszen a bulinegyed közepe, csak meglepődtem, hogy így számolnak a galériával. Köszönöm a válaszokat! :)
2022. szept. 14. 13:06
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Egy átlagos drogosnak zsebből van ennyi

Jó lesz a 36M

2022. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg túlárazta. Ez azért egy 100 éves épület és elég kicsi lakás is ennyi pénzért, még Budapest belváros, akkor is sajnos. A 30 már induló árnak jó lehet, de számíts rá, hogy ebből még alkudni fognak.
2022. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Tedd ki 32-ért, el fog menni 30-31-ért.
2022. szept. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
4. Azért a hirdetések 95%-ában olyan nagyot nem szoktak alkudni a hirdetési árakhoz képest. Az ingatlan hírekben azt is közzé szokták tenni negyedévente, hogy átlagosan hány százalékos alkuval köttettek meg az ügyletek a hirdetési árhoz képest. Persze ha valaki nagyon idióta összeggel hirdeti meg az ingatlanját (az nem te lennél), ott sokat változhat a hirdetési és a tényleges közti összeg, de a te esetedben sem mondjuk 5 millióról beszélünk.
2022. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!