Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a tapasztalata annak,...

Mi a tapasztalata annak, akinek a ház ablaka közvetlenül a gyalogjárda mellett van?

Figyelt kérdés
Költözés előtt állunk és jelenleg kb. 30 m választ el bennünket a főúttól, amelyet még egy kis kert is keresztez. A kiszemelt ház nagyon hangulatos, de nem tudom mennyire tudnám megszokni, hogy közvetlenül az ablakom alatt sétálgatnak a járókelők. Tudom, hogy erre konkrét választ nem lehet adni, de mégis mennyire mondható zajosnak? Illetve aki költözött már ilyen házba/lakásba, annak mennyire volt nehéz megszokni? Köszönöm a válaszokat!

2022. szept. 18. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Az én tapasztalatom az volt, hogy a gyalogosok önmagukban nem hangosak. Maga a gyaloglás nem egy zajos tevékenység, még akkor sem, ha valaki közben fennhangon telefonál. Viszont ha a közelben van kocsma, a részegen óbégató, ablak alatt hugyozó, botladozó nyelvvel telefonon szerelmet valló, esetleg az éppen okádó jóbarátot vigasztaló, közben a világ nagy dolgait elmesélő okostónik eléggé zavaróak tudnak lenni. Viszont ha nincs a közelben semmi olyan létesítmény, ahol fel tudnak töltődni tudatmódosítóval a lelkes honpolgárok (kocsma, hosszan nyitva tartó kisbolt vagy dohánybolt), akkor nincs baj.
2022. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
inkább a szemét okoz majd gondot
2022. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Laktam ilyen helyen. Nem igazán volt gond, de amikor a helyi tyúkudvar az ablak előtt kaszinózott és a hülyeséget kellett hallgatni, hát nem sokáig bírtam és elküldtem az öreglányokat a 3,14csába. Hápogtak, ki voltak akadva, de elhúztak szerencsére.
2022. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
A magánéleted megszűnik. A jövő-menő emberek ösztönösen benéznek az ablakon.
2022. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A zaj miatt nem aggódnék, megszokod. Kiscsikó koromban az egyik barátunk a vasút mellett lakott, többször is aludtunk ott. Először fura volt a vonatok zaja, de megszoktuk. Amikor kiköltöztem Angliába, egy ideig a Heathrow reptér mellett laktam, azt is megszoktam pedig a gumik DOT számát is le lehetett olvasni: [link]


Az viszont zavarna hogy párzok az asszonnyal, a fal túloldalán meg sétálgatnak az emberek vagy ahogy #4 is írta benéznek stb.


Kocsma, iskola mellé sem bútoroznék.

2022. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamamek haza ilyen, de ala van pincezve, igy kvazi magasfoldszint szeru. A gyalogosok feje teteje boven a parkany alatt van. A mama inkabb a kocsizajra es a kipuffogogazra szokott panaszkodni, nehezkes szelloztetni.
2022. szept. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ milyen utca. Nálunk egy méter van a tűzfal és a kerítés-járda között, de így is paráztam, hogy szűk utca, zéró magánélet lesz.

Mivel ebbe az utcába többnyire csak az jön, aki itt lakik, nincs átmenő forgalom, nincs kocsma, nincs bolt és a miénk is alápincézett, így a járókelők egyáltalán nem zavaróak. Az jobban, hogy a szembeszomszéd a szánkban van és pont az amerikai konyhába lát be ahol az életünket éljükm :D Függöny behúz, vagy redőny le, ha már villanyt kell kapcsolni és probléma megoldva.

Én egyébként egy faluban nőttem fel. A buszmegállótól olyan helyen kellett hazasétálni, ami ilyen házakkal volt tele. Én mindig elborzadtam, hogy lehet úgy élni, hogy a járókelők derekánál kezdődik az ablak. Ki sem nyitja az ember jó érzéssel ezeket az ablakokat... Ilyenbe nem költöznék őszintén szólva, de biztos meg lehet szokni.

2022. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindannyiótoknak a válaszokat, elgondolkodtató. Igazából ez egy kisebb város. Néhány utcával arrébb van egy általános iskola, valamint egy diszkó. A utca nem a főút mellett van, hanem egy kisutcába bekanyarodva. Az ablakok alacsonyan vannak, ami azt jelenti, hogy egy kisiskolás is simán bekukucskálhat, ha akar. A tulajdonos azt állítja, hogy zsibongásmentes környék. De neki célja, hogy eladja, aztán már hiába reklamálnék, késő lenne. Ezen nagyon el kell gondolkoznom. Eléggé éberen alszom, még arra is felriadok, ha valaki eltüsszenti magát az utcán. :D
2022. szept. 19. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi az egy kertvárosban lakunk. A velünk párhuzamos utca egy igen forgalmas utca, és a vendégeink sosem akarták elhinni, hogy ebből a zajból semmit nem hallani nálunk. Nagyon csendes utca, mondjuk itt átmenő forgalom szinte semmi, csak azok jönnek be az utcába, akik ide jönnek, vagy itt laknak. Szóval szerintem hihető, hogy zsibongásmentes környék.
2022. szept. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!