Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha vki vesz egy ingatlant...

Ha vki vesz egy ingatlant (mellesleg pince/raktárként szerepel a tul.lapon) és 2,5 év alatt sem íratja a nevére,az büntethető? (Megbeszélte az eladóval hogy csak felújítja és tovább adja, de nem sikerül neki eladni. ) Hová tartozik ez, NAV- hoz??

Figyelt kérdés

#ingatlan #NAV kijátszása #Vétel utáni illeték elcsalása #Ingatlan vétel elhallgatása
2022. szept. 20. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ennyire megbízol az eladóban???? Kifizetted, megvetted - de továbbra is az ő nevén szerepel a hivatalos földhivatali iratokban....
2022. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez már eleve több sebből vérzik.

Ha pl. sikerült volna haszonnal továbbadni, akkor az eredeti tulajnak kellett volna adót fizetnie a nyereség után. Biztosan nem tetszett volna neki.

Arról nem is beszélve, hogy ha csak egy ilyen optikai tuningot csinál valaki és a vevő felújítást hisz, akkor azt pereli akinek a nevén volt amikor megvette.

2022. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Hát és ha az előző tulajjal lesz valami ? És az örökös azt mondja, hogy az az ő tulajdona? Vagy csak meggondolja magát és azt mondja az az övé te meg beleölted a pénzt? nem nagyon értem, hogy vetted meg, ha nem írtátok át ügyvéd azért volt? Így ezt konkrétan leírtátok? Volt benne határ idő meddig kell eladnod?
2022. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

3: erre utaltam én is az #1-ben...


Üzleti ügyekben nincs barátság, vagy bizalom... Papírozni kell mindent.

2022. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen mikor elkezdtem írni még 0 hozzászólás volt kiváncsi vagyok mit fog írni a kérdező 🤔 remélem nem olyan naív, hogy bárkiben (ilyen ügyben) így megbízik.
2022. szept. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha nincs a neveden, akkor nem vetted meg, nem a tied.
2022. szept. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Pedig tényleg nem a tiéd, amíg nem a te neveden van és persze, hogy olyat nem tudsz eladni se... Ha jól értem a kérdést... Szerződés van-e róla, hogy kinek mit fizettél/csináltál meg és főleg, hogy miért? Ha nincs, akkor nem tudod bizonyítani, hogy nem csak szívességből újítottad fel. Eladni meg csak olyat tudsz, ami a neveden van. Ha másét adod el, akkor az lesz a büntetendő.
2022. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudid,h 6x aram es gazszamlat fizetsz ra? Mert nem vinatkozik a lakossagi kedvezmeny????


Az ugyvednek kotelezo atiratnia a nevedre

2022. szept. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!