Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Huszonévesen lakást vettem,...

Huszonévesen lakást vettem, de miért akarja minden második ember kiadatni velem a kisszobámat? :D

Figyelt kérdés
Tudom senki nem rosszindulatból mondja, de annyira vicces. Az emberek ennyire nem tudják elképzelni, hogy egy huszonéves fiatal egyedül lakjon a saját lakásában? Főleg kicsit idősebb emberektől hallom ezt. Pont annak örülök, hogy 28 évesen végre valahára egyedül tudok élni, mert amúgy 19 éves korom óta albérletben laktam mindig lakótársakkal. Azt képzeljétek el, hogy esküszöm szinte minden második ember, aki megtudja lakást vettem felhozza előbb-utóbb (1 perc vagy 10 perc után ha témánál maradunk), hogy kiadhatnám a kisszobát albérletbe. Az előző tulaj, akitől megvettem a lakást. Az ingatlanos. A munkahelyemen vagy 3-4 kolléga. Jó pár közelebbi haver/ismerős. A fodrászom. Másfél szobás, 47 nm-es a lakás egyébként. Nyilván ezek az emberek nem ismerik a pontos anyagi helyzetemet, de a lakást kb. 65% önerőre vettem, a törlesztőm végig fixen 80 ezer, de amúgy is ki tervezem fizetni a hitelt max. 5 év alatt. Amit nem igazán tudnak, hogy az éves jövedelmem olyan 5-6 millió ft, ami itt a vidéki városunkban kellemesen átlag felettinek számít, ez mellé nem is igazán élek nagy lábon, amikből látszódhatna, mert relatíve elég takarékos vagyok.
2022. szept. 22. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ne is törődj velük, mindenki szeret beleszólni más dolgaiba.


Amúgy ha van egy 47nm-es lakásod hasznosíthatnád, ebben a korban úgy sem annyira fontos egyedül laki. Gondolkodtál már azon, hogy esetleg kiadd a kisszobát?

2022. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemaRendőrség ***** válasza:
96%

Gondolom tudsz angolul. Poor dad rich dad videót ajánlom neked. Egyszerű kis tanmese, amit nem kell megfogadni, de nem lesz bajod attól ha látod.


A tipikus poor dad az, aki nem eszközöket hanem tárgyakat vásárol.

(Eszköz ami pénzt termek, tárgy ami pénzt visz)


Megpróbálják eszközzé alakítani a tárgyad. Ami egy tök jó ötlet rich dad szemszögből.


Ami viszont kimaradt a videóból szerintem, illetve kevés ember realizálja, az az hogy a legnagyobb eszköz te vagy.

Ha számodra fontos a kényelem és pihenés akkor a saját ház egy kötelező tárgy.


Főleg mivel 47 négyzetméteres kis lyuk, már bocsánat a szóhasználatért. Ez az a méret ami egy embernek sok, egy párnak jó, két embernek kevés, többnek pedig elviselhetetlen.

2022. szept. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En se adnam ki, van egy pont amikor az ember mar tul idos ahhoz h idegeneket kerulgessen a sajat lakasaban. 47 m2 kicsi ket idegennek.
2022. szept. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Tojd le a véleményüket. 47nm teljesen kényelmes egyedül. Ha egy 150nm-es ház volna, ott még esetleg jogos is lehetne, hogy add ki az egyik szobát, de így? Majd ha lesz párod és összeköltöztök, akkor meg jönne az, hogy ki kell tenned a bérlőt.

Ha nem szorulsz rá anyagilag sem, akkor pláne ne törődj a véleményükkel, mert a saját helyzetük alapján beszélnek.


Az öcsém is hasonlóan van. Sokáig a szülőkkel lakott, aztán egy rövid ideig albérletben, majd utána megvette azt a lakást. Szintén egyedül él, hasonló méretű lakásban. Nem szorul rá, hogy kiadja az egyik szobát. Külföldre dolgozik, évi 10 milliót simán megkeres.

2022. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert 2 ingatlant fenntartani az elszegényedés receptje.:)

Még az első évben nem érzed, de ha a másodikban jön egy "covid", akkor onnantól megérzed.

2022. szept. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj, én azt hittem, hogy a szüleid lakásában otthagyott szobádról van szó.
2022. szept. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet tetszel nekik, azért akarnak nálad lakni albérlőként :-)
2022. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
:D A gyk-n is majdnem megvan a minden 2. arány :D Az #1 és #5 az már minden 3. :D
2022. szept. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass senkire.

De azért add ki a kisszobát.

2022. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Figyu ,az egesz lakast add ki es koltozz vmi nohoz oda.


Gipszkartonozd sokszobassa,h sok igenytelen migrans tudjon benne szobat berelni.

🙊🙊


Ja nem. Eljnyugalomban egyedul.

2022. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!