Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha magánhirdetőként hirdetek...

Ha magánhirdetőként hirdetek egy lakást egy népszerű környéken, hogyan tudom elkerülni az ingatlanosok zaklatását a nélkül, hogy közben "elsikkadna" egy igazi érdeklődő?

Figyelt kérdés

Egy népszerű, egyetemvárosi környéken tervezek eladni egy lakást, de nem szeretném ingatlanos segítségét igénybe venni. Sok kérdésnél olvastam, hogy hiába írják bele, hogy ingatlanosok kérem ne keressenek, mégis naponta 8 felhívja és győzködi. Hogy lehet kikerülni őket, hogy ne zaklassanak? Felelősségteljes munkám van, emberekkel dolgozom egészségügyben és napközben nincs időm, sem energiám ezeket elküldeni melegebb éghajlatra, főleg egyesével.


Hogyan lehet kikerülni, lepattintani őket? Az oké, hogy nem veszem fel nekik, de honnét tudhatom, hogy nem e éppen egy komoly vevőjelölt hív és nem ingatlanos? Arra gondoltam, hogy ha hazaértem, kikeresem kik hívtak, az ingatlanosok száma nyilvános gondolom, tehát akkor őket nem hívnám vissza, csak a magánszámokat.


Ti mit gondoltok? Nekem tényleg sem időm, sem energiám nincs nekik egyesével elmagyarázni, hogy szálljanak le rólam. A vevőknek tudom mutogatni a lakást, mert csak fél napot dolgozom, vagy délelőtt-vagy délután, szóval valahogy gondolom meg tudunk egyezni, kinek mikor lenne jó.



2022. szept. 23. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Odairod, hogy ingatlanosok ne hívjanak.

Ha hívnak, akkor közlöd, hogy köszönöm, de nincs rá szükségem.

Ennyi. Ne foglalkozz vele, mit mond, közöld azonnal, oszt lerakod a telcsit.

2022. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hiába írod oda, nem érdekli őket :/


Amúgy az sem biztos, hogy az elején beismeri, hogy ingatlanos, hanem percekig handabandázik az embernek, vagy ami még rosszabb, vevőnek állítja be magát, eljön megnézni a lakást és utána húzza elő a kalapból a sokat sejthetően kizárólagos szerződését. És akkor egy ilyen hazugság után még bízzam is meg, hát...

2022. szept. 23. 10:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudod elkerülni őket - tapasztalat. Én is egy kis város legjobb környékén hirdettem egy lakást. Odaírtam, hogy ne keressenek mégis folyamatosan kerestek. Volt olyan aki azzal győzködött hogy neki azonnal van x vevője aki megvenné most rögtön, akkor olyan is aki szerint még tegyek rá pár millát mert áron alul hírdetem (közben nem is) és volt olyan aki vevőnek adta ki magát aztán a végén benyögte, hogy amúgy ő ingatlanos és akkor ha megnézi a lakást vinné is a szerzōdést. Nem tudsz mást csinálni mint lerázni őket és kész. Ha fix a beosztásod akkor írd oda, hogy keressenek amikor már otthon vagy. Ha ez nem megoldás akkor marad a visszahívás. Ha pedig egy ingatlanos keres mentsd el a számát, hogy legközelebb ne vedd fel. Engem volt hogy az egyik háromszor hívott, hogy elment-e már az ingatlan. Nyilvánvalóan jó biznisz lett volna nekik, mivel nélkülük is elment 3 hét alatt.
2022. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Ennyit tudsz tenni, mást nem!

Valami varázslatra gondoltál? Vagy mi?

2022. szept. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy sim kártyát egy eldobható nyomógombos telefont írd a hirdetésbe hogy csak hétfő kedd 4-8 ig lehet érdeklődni telefonon ha nem jó írjon smst vagy email-t. Ugyan akkor biztos lesz ingatlanos is aki felhív de legalább korlatozva.
2022. szept. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én beírnám, hogy a munkám miatt napközben nem vagyok elérhető. Esti és hétvégi időpontokat megadnék, amikor érdeklődhetnek plusz email. Akkor is fognak ingatlanosok hívni, csak legalább nem zavarnak a munkádban.
2022. szept. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én az #5-öshöz hasonlóan egy régen levetett telóba vettem egy sim-et, és 16-18 óra közt voltam hívható. És a hirdetésbe beleírtam, hogy ingatlanosok részére is szívesen tartok házbemutatót, 10 eFt/óra díjazásért, amúgy a látogatásuk mellőzését kérem. A hívások esetében is szűrtem, mert mindig a nevemet mondom, mikor felveszem a telefont. Erre a hívó is be szokta nyögni a nevét, mire egyből visszakérdeztem: ugye nem ingatlanos? Vagy de??? És aki az volt, attól elköszöntem. Szóval mindenképpen hívni fognak.
2022. szept. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megadom hirdetésben hogy 17:30 és 19:00 között vagyok a telefonon elérhető.


Illetve hogy a telefonos egyeztetés után - pénteken 18:00 és 19:00 között van lehetőség megtekinteni!


Ezzel elkerülöm a híváskor "én ráérek, félóra múlva ott vagyok megnézni!" benyögéseket...

2022. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
Ha elfoglalt vagy akkor pont az lenne a logikus, hogy megbízol valakit az eladással. Pl. kérsz ajánlást olyantól, akinek egy jó ingatlanos adta el.
2022. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elfoglalt vagy"

Nem elfoglalt. Arra sajnálja az időt, hogy a magát vásárlónak kiadó ingatlanosokat napról napra tömegével körbevezesse, és égesse az idejét potyára, mert a bemutató után csak benyögi a kujon, hogy ő kofa, és szívesen kereskedne a házzal, de megvenni nem akarja...

És tukmálná rád a kizárólagos szerződését, amibe még az apró betűk közt az is szerepel, hogy ha te magad adod el a házad, akkor IS jár neki az 5% jutalék...

2022. okt. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!