Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért népszerűbbek és drágábba...

Miért népszerűbbek és drágábbak a tégla építésű, régi társasházi lakások, mint a szép, modern panellakások?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 5. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Kereslet és kínálat. Én laktam minden a kettőben. Panelben kezdésképpen. De téglát kipróbálva sose mennék már vissza panel lakásba.

Panelban központi fűtés teljes katasztrófa, áthallatszanak nagyon a zajok és egy csomó olyan egyéb probléma ami nekem így utólag sokkal konfortosabbá teszi a téglát.

2021. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Mert jellemzően jobb az elhelyezkedésük is, nem egy panel-lakótelep részei.
2021. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Az árnál első a lokáció, nem az építmény.

Mert Magyarországon a telek ára is benne van egy ingatlan árában, örökre megveszed, nincs bérleti díj a telekre a későbbiekben.

2021. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Mert az van benne a köztudatban, hogy a panel "rossz", oda a "munkások" költöznek.

Régen mi is ilyen téglában laktunk. Még szerencsénk is volt, mert a bejárat a lift mellett volt, a szobák meg az utcára néztek, csak a konyha meg az étkező ablakai néztek a körfolyosóra, és onnan nem is volt bejárat a lakásba.

De én a panelt jobb szeretem, mert nincs gangra néző helyiség, zárt lépcsőházas, és műszakilag megbízhatóbb. Egy régi téglában állandóan van egy beázás vagy valami, ennek az esélye kisebb panelban. Ráadásul nem egy ismerősömnél volt már statikai gond, mert a házban valaki meggondolatlanul (és gondolom, engedély nélkül) falat bontott. Áthallás mindkettőben van.

Régi téglában a leválasztott mini garzonok kb. egy hörcsögnek vannak "méretezve", sokszor a konyhába kell belépni, és alig sikerült bepréselni egy fürdőt.

Az egyetlen előnye, hogy ha lehet állógalériát kialakítani, az lehet szép és praktikus is.

Az meg, hogy milyen az elhelyezkedése, sokkal inkább lakom parkos környezetben, 5 percre a metrótól és 1 percre a busztól, mint egy betondzsungelben a belvárosban, ahol minden le van kövezve faltól falig és a szemközti házban lakók is átlátnak.

De hát kinek a pap, kinek a papné.

2021. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

"De én a panelt jobb szeretem, mert nincs gangra néző helyiség, zárt lépcsőházas"

Én egy olyan lakótelepen laktam, ahol többféle elrendezésű ház volt, panel és csúszózsalus és tégla is, volt gangra néző frontú panel is, csúszózsalus is.

Meg olyan 100 palotaépületben is laktam, ahol nem volt gang egyáltalán.

Vannak villában is ilyen lakások, pl. a Lendvai utcában, Városligeti fasoron...

2021. ápr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

"Mert Magyarországon a telek ára is benne van egy ingatlan árában"

Mert külföldön nincs?

2021. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

6: Sok helyen nincs sajnos.

És bérleti díjat kell fizetni a telekért.

2021. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
5:igazad van, de a legtöbb panel azért zárt lépcsőházas. Téglából is jobb a zárt lépcsőházas, de valami számomra érthetetlen okból sokan a gangos házakat is nagyon felmagasztalják. Jártam olyan 3 szobás lakásban, ahol csak gangra néző helyiségek voltak. Aki ott élt, nagyon szerette. Szép, tágas lakás is volt, de én nem tudnék így élni.
2021. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

Kinek a pap, kinek a papné tetszik. Én egy nyugodt négyemeletes panellakásban lakom és el nem költöznék.

A szüleim egy új építésű téglalakásban laknak. Én meg oda nem költöznék.

2021. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nálunk (Debrecen) nem igazán jellemzőek a gangos házak. Itt inkább lakótelepre hajazó, 3 és 4 emeletes téglaházak vannak, zárt lépcsőházakkal. Libakert, Dobozi, Egyetem sgt környéke. Ráadásul ezek egy része a Nagyerdő közelében van, ami tovább emeli az értékét. A hasonló távolságban lévő paneleket kevésbé vásárolják, pedig árban olcsóbbak, és szép, fás környezetben épültek.
2021. ápr. 5. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!