Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költöznél Hajdúhadházra, v....

Költöznél Hajdúhadházra, v. Hajdúböszörménybe (v. vhová Debrecen és Nyíregyháza közé) amiatt, h. jó munkalehetőség miatt mindkét város elérhető közelségbe kerüljön? Budapest, v. a nyugat itt (e kiírásnál) semmiképpen nem játszik! Ha NEM költöznél...

Figyelt kérdés

Ha NEM költöznél mégsem (családunk esetében még a mostaninál is [valamivel] jobb munkalehetőség végett) Nyíregyháza és Debrecen közé, kérlek sorod fel mik azok a tényezők, amik miatt nem vállalnád (természetesen továbbra is családostól) a költözést! (Fontos v. legalább az egyik, v. még jobb esetben MINDKÉT város közelsége.)


Illetve tedd hozzá azt is, hogy ezek durva szempontok, v. csupán egyedül neked/nektek számító nemleges tényezők (azaz szubjektív szempontok), másnak lehet nem is lennének elkedvetlenítő észrevételek.


Nagyon szépen köszönöm!



2022. szept. 26. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hajdúböszörmény egy igen gazdag, jó adottságú város, jóval közelebb Debrecenhez.

Hajdúhadház sem rossz, bár egyesek szerint sok a kisebbségi, de az ott-lakók nem panaszkodnak, mert nem kirívóan rossz a közbiztonság.

Nem laktam egyikben sem, csak sokat voltam arrafelé.

Debrecenben nagyon jó a közbiztonság, Nyíregyházát nem tudom, nem ismerem, de nem hallottam rosszt.

2022. szept. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat! Jó volt olvasni.


De azért egy hozzászólóhoz képest több válaszadó kommentjére számítottam/számítok. Kérlek, írjatok!

2022. szept. 27. 00:07
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Hát ne haragudj, de Debrecenben minden van, csak jó munkalehetőségek nem. Nagyon kevés a meló, és a két végletet keresik, az IT-mérnököt meg a 3 műszakos gyári munkást.
2022. szept. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Ja, 3-as vagyok, ezt debreceniként mondom. Nehéz munkát szerezni, mert minden ritkán meghirdetett normális melóra vagy 100-an ugranak.
2022. szept. 27. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Sehol vidéken nincs annyi munkahely meghirdetve mint Debrecenben - és ezek száma jövőre csak növekedni fog.

Viszont az ingatlanárak ennek megfelelően csillagászatiak!

Gondolom ezért is akarsz egy környező nagyobb helyre költözni: ott sem sokkal rózsásabb a helyzet, mert a Giga-beruházások mágnesként vonzzák az embereket a környékre. Ez annyiból nem rossz, hogy a magas ár szelektál...:)

2022. szept. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Ja, a sok meghirdetett munkahelyek a 60%-a mindig ugyanaz az IT services meló, századjára meghirdetve :D
2022. szept. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nézd hármas, nekünk a mostaninakál jobb munkahelyeink lesznek (pontosabban páromnak sokkal, nekem valamivel), így mi nem ezen aggodalmaskodunk, hanem az a kérdés nálunk, hogy pl. Böszörmény (vagy más, a kettő közötti város/falu) ajánlható-e? Vállalható-e hosszan tartó letelepedés céljából?


Idegenekhez való viszonyulás, életminőség, utcakép, hangulat, pihentető nyugalom(!), illetve közbiztonság (mennyire hagyható magára a ház órákra, vagy napokra, amin csak riasztó van, esetleg később kamera) ezek tekintetében, csak, hogy néhányat említsünk.

2022. szept. 27. 12:59
 8/13 A kérdező kommentje:

Vagy!


Ha itt nem is kapunk a kettő közötti településekről megfelelő mennyiségű információt, akkor szerintetek hol és milyen keresőszavakkal érdemes ezen kisvárosokra, falakra rákeresni?

2022. szept. 27. 13:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni vagyok. Hajúböszörménynél jobbat ezen a vonalon én sem tudok neked ajánlani, mert az kiváló. Hajdúhadházról sajna még mindig azt tudom mondani, hogy sok a kisebbségi, viszont ott van mellette (nem olyan régen még egy település volt a kettő) Téglás, ott talán kevesebb a c., úgy tudom.

Kicsit kiesik a vonalból, de Balmazújváros is kiváló kisváros! Ott van még Bocskaikert, ami szintén külön településsé vált már, régen hétvégi kertek voltak csak ott, mára sokan élnek ott is.

Hajdúsámson szintén elég fertőzött, már-már olyan kezd lenni kisebbség szempontjából mint Hajdúhadház, de érdemes szétnézni.

És amire még érdemes figyelned, hogy ezeken a településeken (bármily kicsik is) szintén nem egységes a településen belül a népesség, az úgymond régebbi részeken rosszabb a lakosság, mert az újonnan épült, kiépített településrészekre sok debreceni kiköltözött, azok inkább nem c-k.

Tudomásom szerint. Nem bántottam meg senkit, remélem. Ne vegye magára, akinek nem inge.

2022. szept. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mikepércs, Sáránd, Ebes, Bocskaikert, Nagyhegyes, Balmazújváros, Hajdúböszörmény, Hajdúdorog, Hajdúnánás stb. mind mind élhető és biztonságos település Debrecen mellett! Ezek majdnem olyanok mint Józsa, Kismacs, Pallag, vagy Ondód, stb. - és sorolhatnám, amik Debrecen részei. Annyi a különbség, hogy az előbbiekbe nem jár helyi busz, az utóbbiakba igen.

De szerintem egybe fogják szervezni őket, mert Debrecenben sok pénz van, és rengeteg lesz a termelő üzemek beindítása után. Mindig előre nézz, és közben nagyon figyeld a jelen történéseit... Aki időben lép, sokat nyerhet...!

2022. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!