Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik nem befektetési célú...

Akik nem befektetési célú ingatlanban élnek azokat miért zavarná az ingatlan árak csökkenése?

Figyelt kérdés

Mik az okok?

Remélem sok válasz érkezik a kérdésemre.



2022. szept. 29. 09:33
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Igazából akarok majd és ez tény, kivarok:)
2022. szept. 29. 19:22
 32/42 anonim ***** válasza:
88%
Hát várj :D nagyon okos ötlet, de tényleg
2022. szept. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:
Az idővel kiderul hogy igazam volt e vagy sem :)
2022. szept. 30. 08:34
 34/42 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván, pénzügyileg biztos nagyon jól jársz, ha vársz tizen éveket a következő válságig, aztán bagóért veszel házat, addig mi eléldegélünk már benne fiatalon, családot alapítunk etc.
2022. szept. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
63%

#34

Mondjuk ez nem "jól járás" kérdése, jelen helyzetben én pl NEM TUDOK házat venni. Kicsit én is várom hogy dőljön be a piac és akkor majd végre tudok majd.

2022. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de az idő alatt nem írsz ki értelmi fogyatékos kérdéseket a netre és nem csinálsz úgy, mintha annyira értenél a témához, miközben pedig nem
2022. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

#36

Ez így igaz. A saját személyes gondommal egyidőben azt is fel tudom fogni, hogy akinek meg már van, az nem akarja ha értéket vesztene.

2022. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
Én megertem ha valakinek problémát jelentene de első körben magamat kell néznem:)
2022. szept. 30. 15:13
 39/42 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar. Vagyis zavar, ha a vagyonom csökken, persze, de 5 éve vettünk lakást, amit most több mint dupla áron tudtunk eladni és akkora különbözetet rá kellett fizetni a családiházra, hogy csak pislog az embet. Nem mondom, hogy jól jöttünk ki belőle, mert ha 5 éve vesszük ezt, sokkal kevesebbe került volna ez is (arányaiban kevesebb lett volna a különbözet akkor még jóval). Szóval oké, hogy "nagyobb a vagyonom", de mivel benne élek, ez semmit nem számított pozitív irányú változásban és nem fog akkor sem, ha csökken az értéke. Főleg hogy már nem tervezzük eladni. De igen, jobb azzal haknizni, hogy a 16 milliós lakásom 40-et ér, mint azzal, hogy a 70 milliós házam 30-at. Érted? Mert én csak különbözetként tettem bele 30-at...

Egyébként birom, hogy itt mindenki a válságot várja, hogy majd jól bevásárol. Egyrészt addig legtöbben egy valag pénzt elköltenek albira, másrészt azt felejti el mindenki, hogyha válság van, akkor az emberek nagytöbbsége örül, hogy lyuk van a hátsóján. Be fog fagyni az ingatlanpiac, mert akinek nem muszáj, az nem fogja eladni (nem tud másikat venni), akik meg most tömegesen megtehetnék, hogy vegyenek sokkal olcsóbban, 80%-ban ki fognak hullani, mert akkor már majd nem tehetik meg.

2022. okt. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

36-37. Nem gondoltok bele, hogy aki váltani akar az is megszívja, maximum csak kevésbé. Lehet hogy te olyan ingatlanban laksz, hogy az téged a következő 20 évben vagy életed végéig tökéletesen kiszolgál, de a legtöbb ember nem jókedvében költözik. Kisebb ingatlan kell neki vagy nagyobb. Születés, öröklés, halál, költözés, munkahelyváltás, válás és még ezer oka lehet annak, hogy valaki költözik egy ingatlanból. Sokan nagyobba. Dörzsölheti a tenyerét valaki, hogy az ő lakása is 50%-kal emelkedett 20 millióról 30 millióra, de ha mondjuk az egyel nagyobb szobás lakás is 50%-kal emelkedett 25-ről 37,5 millióra, akkor emberünknek is rá kell fizetnie 5 millió helyett 7,5 milliót az új lakására ahhoz képest, mintha nem nőttek volna ennyit az árak.


És mondom lehet hogy te olyan vagy, hogy gyereked nem lesz már és abban a városban akarsz megöregedni és meghalni, ahol most élsz, tehát a most meglévő ingatlanod örökre jó neked. De azért a 18-50 év közöttiek 80%-ával fog történni valami a következő 15 évben, amiért költöznie kell és legtöbbször nagyobb és/vagy drágább ingatlanba.


Vagy a másik amit már itt is írtak korábban, hogy valaki dörzsöli a tenyerét mennyit emelkedett az ingatlanjának ára, közben pedig fogja a fejét, hogy az átlagosan kereső (se nem informatikus, se nem vállalkozó, se nem menedzser, se nem külföldre menő, stb) gyerekeinek (mindegy hogy a gyerek most 10 vagy 25 éves) hogy lesz majd saját lakása.

2022. okt. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!