Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi időt érdemes várni az...

Mennyi időt érdemes várni az ingatlan vásárlással? Mikor tudatosul az eladókban hogy az hogy olcsóbban adják el az ingatlannukat az hosszútávon jobb mert több magyar fiatal marad otthon aki növeli majd a gdpt és termeli a nyugdíjat?

Figyelt kérdés
Olcsóbb ingatlan ár esetén több fiatalnak válik elérhetővé a saját otthon és a biztonság érzése.

2022. okt. 2. 19:52
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
96%
Az eladókat nem ez az (egyébként hamis) logika vezérli.
2022. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te eladod nekem olcsón a hàzad, hogy itt maradjak neked nyugdíjat termelni? Vagy eladod rendes áron, és bànod is te hogy én a világ melyik végére megyek. Szóval érted...
2022. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

De hát nem fontosabb hogy magyar emberek között élj öreg korodra?

Nem lenne jobb ha lenne gyereked vagy ha esetleg van könnyebben tudná elkezdeni az életét? Könnyebben és jobban gyorsabban boldogulna? :)

2022. okt. 2. 20:16
 4/49 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ.

Sokszor az örökösök örökösei fogják tudni eladni mert a nem kenyérre kell és nem akarjuk elkókavetyélni és Marika unokaöccsének a volt szobatársa azt mondta ennél kétszer többet ér típusúak soha nem adják el ha rájuk rohad akkor sem.

2022. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
De ez akkora butaság. Aztán meg fogják a fejüket hogy a gyerekük 30 évesen is meg náluk lakik totál életképtelen se nő se unoka mert az alberlettol fél totál eladosodni meg nem akar ( amit még meg is értek ).
2022. okt. 2. 20:21
 6/49 anonim ***** válasza:
90%

Logikát ne keress az emberekben.

Azok hangoztatják a legjobban, hogy nem kéne 30 évesen a szülők nyakán lógni akik a többszintes 3 generációs házakat építették.


Saját példámból kiindulva szüleim közölték költözzek el mert útban vagyok a többszintes házban.

Ellenkezés nélkül kibéreltem egy albérletet és elkezdtem csomagolni.

Akkor meg az volt a bajuk, hogy hálátlan dög vagyok akinek semmi sem jó, nem becsülöm meg amit ők vérrel-verejtékkel felépítettek mert túl sokra tartom magam.

Van kettő nyaralójuk, egy kertes házuk és két lakásuk, ebből 4-et hirdetnek olyan 20 éve de el sem adják és engem sem hagynak egyikbe sem beköltözni.

Felajánlottam, hogy akkor albérletként kibérlem valamelyiket.

Vállalhatatlan havidíjat mondtak aminek a feléből találtam másikat egy vad idegennél.

Főbérlőmmel jobban kijövök mint a szüleimmel.


Sorok között arra próbáltam kilyukadni ha van sapka az a gond, ha nincs akkor az.

2022. okt. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy eladó házam, és olcsóbban adom, mint a piaci értéke, akkor konkrétan miért is tudja majd a gyerekem könnyebben elkezdeni az életét?
2022. okt. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam olyan legendáról, hogy nagyszülőktől megörökölt házat eladják a szülők és odaadják a gyereküknek saját házhoz önerőnek.
2022. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
#7 Mert ha mindenki olcsóbban adnak azok a fiatalok akár párok is akik el akarják kezdeni az életüket vagy csak élni kevesebb adóssággal látnának neki, akár a gyereked is. Mondok egy példát vagy egy 27 éves gyereked keress 300 e Ft-ot Pesten mondjuk. Van egy barátnője osszehazasodnak közös életét kezdenek. Akarnak venni egy otthont, és a barátnője mondjuk keres 250et. Van egy kis ház kerül most 40 misibe aminek a torlesztoje mondjuk 30 Misi hitelek számolva 170 e Ft. Keresnek 550 de a lány elveszti a munkáját akkor marad 130 e ftjuk megelni összesen. Ez kettő emberre szukosen de elég. Ha viszont van gyerek na akkor már kevés. Ha az a ház kerülne mondjuk 20 misibe akkor a törlesztő már nemenne 170 csak mondjuk 85 e Ft ami azt jelenti hogy 85 ezer forinttal több maradna a zsebünkben ami azért nem mindegy. Sokkal biztosabb nyugodtabb életet elhetnenek.
2022. okt. 2. 20:41
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van mit eladni, a lehető legjobb arat akarja kapni érte, és nem akar idegenek felé jótékonykodni csak azért, mert a másiknak nincs. Ostobaság ezt elvárni egyéni szinten.
2022. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!