Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megérné eladni az alacsony...

Megérné eladni az alacsony fenntartású téglalakást kertes házért? 18/l

Figyelt kérdés

Őszintén szólva, soha nem akartam kertesbe menni, mert mindig be voltam tojva attól, hogy oda konkrétan betörhetnek, de panelba, most már ide, nem. Aztán amióta kutyáim, pontosabban kutyáink lettek, és jött ez a vírus, jött az érzés, hogy szeretem ezt a kis lakást, de kertesben milyen jó lenne...


Apám a lelkemre kötötte, hogy soha ne adjam ell, azután se, hogy ő majd meghal. Felújított, pofás kis lakás, néhai nagyapó is ebben élt, még amikor rom volt. Szerintem ezért is kötődik, csak nem vallja be.


Soha nem éltem kertesben, nem tudom, mennyi lenne fenntartani. Első sorban magamra gondolok ez ügyben, mert - lehetőleg minél később, de pocsék az egészsége - apám halála után nekem kell fizetnem mindent, egyedül, segítség nélkül. Így ha nagyon drága, anyagilag jobban járnék a mostanival.


Viszont ha nem olyan vészes, esetleg beszélnék erről apámmal, hogy ő is kertest szeretne, most már én is, a két kutya is élvezné, hát miért ne. A mostani lakást kb 30 vagy 36-ért lehetne eladni, azt hiszem. Ennyi pénzből talán lehetne találni valami normálisat, ami után pénz is maradna a zsebünkben.


Egyébként apámnak álma a kertes ház, de azt meg nem akarja, hogy egymás mellett sorakozóba menjünk, mert az olyan lenne, mintha "bele látnának a seg*ünkbe".


Szerintetek?



2020. ápr. 28. 13:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Betörés ellen rács az ablakokra ajtóra hevederzár vagy biztonsági acél . Nyugis zöld mozoghatsz nincs közös költség sem eláztatás .
2020. ápr. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én meg panelba nem költöznék...


Szerintem jobb a kertes,van egy úgymond privát parkod,amit úgy alakítasz ahogy szeretnél. Kert,növények,grill,nyugalom,stb...

2020. ápr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha munkád a városban lesz, a kertes ház meg kint a világ végén, akkor a fél napot el kell viszont ingáznod (ami idő, pénz, energia). Utána nem sok kedved lesz a kerttel bíbelődni. Sőt, nyűgként fogod megélni. Ezt sokan elfelejtik. Ha Budapest belvárosában van a lakás, és valahova a perifériára költöznétek ki onnan, de munka továbbra is BP-n lenne, akkor én kétszer is meggondolnám. Ha kisebb város, és a munka továbbra is abban a városban lenne, annyira nem vész.
2020. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen mindegy, hogy kertes vagy nem kertes, ha MOST el tudod adni a panelodat 30 vagy 36-ért (nagyon nem mindegy!) akkor csapj le rá, mert ez az aranyvilág a paneloknál hamarosan meg fog szűnni!

És ha kertesbe mész, csak olyat keress, amihez kicsi kert van, (max 100-150 négyszögöl) mert városiként, munka mellett a nagyobb kert felzabál téged!

2020. ápr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Akkor most panel vagy tégla?
2020. ápr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Kényelmesebb, kellemesebb, ha a szomszédok normálisak. Sajnos családi ház esetén is meg tudják keseríteni az életet.

Kétlem, hogy ugyanazon a környéken, hasonló állapotú és nagyságú házat találnátok, mint a lakás, ugyanazért a árért. Szóval számít, hogy hol lenne a ház és milyen állapotú.

Több ráfordítást igényel, anyagilag is, időben is. Egy társasháznál sok mindent nem neked kell intézni, és nem egyedül fizeted, hanem az egész lakóközösség.

2020. ápr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Előző lakásunk panel volt, azt eladtuk, az abból befolyó kevés pénzből pedig felújítottuk a mostanit, ami tégla.
2020. ápr. 28. 13:53
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

#6

"... és nem egyedül fizeted, hanem az egész lakóközösség."


Azt ugye tudod, hogy ez önbecsapás?

Lakásból költöztem kertes házba, de ameddig NEKEM A TETŐM rendben van, addig nem kell fizessek semmit, viszont ha a társasház 500m2-es teteje valahol beázik, akkor a tulajdoni hányadom alapján zsebbe kell nyúlnom a felújítási alapommal. Vagy ha valaki állandóan eldugítja a csatornát, macskaalommal, betéttel és egyéb oda nem való szeméttel, akkor annak rendbetétele ugyanúgy terhel, holott én nem okoztam kárt.

És még millió példát hozhatnék a több tízmilliós homlokzat felújításokról, a kéretlen hitelfelvételekről, mert a többiek úgy akarják és társaik.

Szóval, a társasházi közös teherviselés nem fenékig tejföl!

2020. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Kevés ember akarja kutyákhoz alakítani az életét.
2020. ápr. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a szüleidnek kellene eldönteni a kérdést. Velük élsz a kis lakásban és bár nagykorú vagy, mégis gyermek-minőségben. Előbb-utóbb elköltözöl és szüleid ott maradnak a kerttel, a folytonos tennivalóval.

Elhiszem, hogy most jobban vágysz a kertre, ezzel mindenki így van a korlátozások idején. De hagyd meg a döntést a szüleidnek, nem biztos, hogy költözni akarnának. Főleg úgy, hogy apád kérte, hogy sose add el!

2020. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!