Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes hitelre lakást venni...

Érdemes hitelre lakást venni 50-60% önerővel, hogy aztán kiadjam és a bérleti díjból törlesszem a hitelt (vagyis a nagy részét)?

Figyelt kérdés
Légyszíves érvet is írjatok… köszi!

2022. okt. 11. 15:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes.

Ugyan ezt csináltam 2x.

Bankban csak az értéket veszti a pénzed. Vegyel fel kölcsönt, használ a más pénzét besegíteni. (Hitel)


A többit meg fizetik a bérlők.

2022. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Abszolút megéri, és a végén tied a lakás. Viszont ebben az esetben olyan állapotú ingatlant kell venni, ami jó áron kiadható, hogy fedezze a törlesztőt.
2022. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%
Amikor olcsó a lakáshitel és a meglévő pénzedre alig adnak kamatot akkor megéri. Most nem igazán.
2022. okt. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3.


Ebben igazad lehet, csak ki tudja merre halad az ingatlan piac, senki nem lát a jövőbe… Viszont jelen pillanatban nagyon durva az infláció és az a pénz ami most 50-60% önerőt jelent, lehet hogy 2 év múlva már csak 25 százalékot.

2022. okt. 11. 16:16
 5/47 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Lehet hogy ha berakod x kamatra akármire akkor névértéken több pénzed lesz de 5 év múlva már csak egy fotelt tudsz rajta venni. Papíron jól hangzik amit 3as mond csak a jelenlegi realitáshoz semmi köze.
2022. okt. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%
Előbb nézd meg, hogy ahol ingatlant vennél, ott mekkora ingatlant mennyiért lehet kiadni, van-e egyáltalán kereslet albérletre, ha igen, milyenre, mennyi idő alatt hozná be az árát. Én most nem biztos, hogy vennék befektetésre ingatlant.
2022. okt. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
37%

3.

Sajnos az embereknek se pénzügyi kultúrája nincsen, se egy 8 általánosnak megfelelő matektudása.

2022. okt. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy ha a lakásárak most netán tényleg nem nőnek, akkor ugyanúgy megeszi a pénzed az infláció szóval ez most tényleg nehéz ügy, pláne úgy, hogy 10 százalék korul van a hitel kamata is.. én személy szerint hasonlóan vagyok, talán inkább csak ilyen 40-50 szazalekom van. Én most pár évre inflacio követő allampapìrba teszem, aztán utána majd kiderül. Persze mindenkinek saját döntése, csinálj azt amit te jónak érzel. En személy szerint azt bánom hogy nem váltottam mindent át dollárba egy éve. Tobbet nyertem volna vele mint bármi mással.
2022. okt. 12. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
97%
#8 Hát ez a durva. Én is azt néztem hogy akár euró akár dollár egy év alatt ott lennék hogy nagyobb haszon mintha beteszem 5 évre állampapírba.
2022. okt. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
93%

" Én most pár évre inflacio követő allampapìrba teszem, aztán utána majd kiderül"


És mint feljebb már megírták, majd veszel rajta egy fotelt.

:)))

2022. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!