Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg csökkeni fognak az...

Tényleg csökkeni fognak az ingatlanárak?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, amit el akarok adni, és az ingatlanosok azt mondták, hogy hamarosan csökkeni fognak az ingatlanok árai az energiaváláság miatt, ezért minél hamarabb adjam el.

2022. okt. 13. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szivesen adok egy másodvéleményt, ha megmondod, milyen jellemzőkkel bír a lakás és hol van.

És az élethelyzet nem mindegy.

Mi eladtunk is idén és venni is vettünk és tervezünk is még venni.

Élethelyzeti és befektetési megfontolásból is tesszük ezeket.

Te is át tudnál menni egy neked megfelelőbb befektetésbe, ha most azért adnál el, mert hasznot akarsz realizálni.

Bár a haszonrealizálással kicsit elkéstél, még ha adó miatt is vártál ki eddig az eladással, akkor is tavasszal jobban jártál volna, mint tél elején. De ez sem biztos, mert ha egy nullarezsis lakásod van, akkor most mehet fel az ára.:)

2022. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%
már 10% hitelekkel is eltűnt w kereslet nagy része, most 20%-os hitelek jönnek...
2022. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%
Brutálisan magasak a kamatok. Csodálkoznék ha így is pörögne a kereslet.
2022. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Csökken, növekszik, ingadozás mindig van.

Ha nem vagy kényszerítve az eladásra valamiért, akkor ha csökken az ingatlanok ára, akkor vársz egy kicsit és az infláció miatt kicsit később biztosan feljebb megy, követi az inflációt.

2022. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
5%

Remeljuk hogy csokkeni fog.

Pofatlan magas arak vannak..

2022. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hoppá milyen cikkbe futottam bele:


Összezuhant a magyar lakáshitelpiac


A pénzintézetek mindössze 89,8 milliárd forint értékű lakáshitelt tudtak kihelyezni az ügyfeleknek, ami közel harminc százalékkal alacsonyabb érték, mint a júniusi 128,2 milliárd forint volt. Egy évvel ezelőtt, 2021 júliusában még 132,6 milliárd forint lakáshitelt vettek fel a magyar polgárok – itt a visszaesés tehát meghaladja a 30 százalékot.


Link:


[link]



Egy 20 millió forintos 20 éves kölcsön törlesztőrészlete egy év alatt 123 ezer forintról 30 százalékot meghaladó mértékben 160 ezer forintra emelkedett.


A fentiek miatt aligha lepődhetünk meg azon, hogy a piaci hitelek iránti kereslet is nagyot csökkent.



Nem tudom mi lesz, szerintem igazából senki, de kíváncsi leszek mi lesz itt jövőre.

2022. nov. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

Én most vettem három lakást, úgy hogy egyet eladtam, meg volt egy kis pénzem és felvettem különféle hiteleket.

Elég kevés volt már a bevételem, a négyszázat sem éri el újabban, ami jelenleg nem nagy szám, így kellett valamit csinálnom.

Kettőt már kiadtam, a harmadikat egyenlőre kicsit felújítom, aztán átköltözöm addig, amíg a sajátomat is kicsit rendbe hozatom és a kettő közül valamelyiket kiadom majd, így a bérleti díjakon biztosan nyerek majd a hitelek kifizetése után is legalább havi négyszázat és engem nem igazán érdekel az áringadozás, hosszabb távon az ingatlan jó befektetés.

A volt nejem orvos, tőle is kértem kölcsön öt millát, neki most elég jó, az alapja másfél milla és kap rá még pluszokat, szóval így megy ez, aki egymilliónál kevesebbet keres, az csóró, az ne vegyen, hanem béreljen és annyi, nyugaton is bérel a többség, saját ingatlanja keveseknek van.

2022. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
48%

Kedves utolsó. A rosszindulatú megjegyzés, mint csóró és ne vegyen stb. Sztem eléggé primitív és tipikus alpári személyre utalhat..

Mást kritizálsz de a volt nejedtől kérsz pénzt azért eléggé érdekes.. Mielött mást kritizálsz nézz tüköre.


Egyébként meg ez nem egy nyugati társadalom..

2022. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!