Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek miért éri meg...

Szerintetek miért éri meg lakást venni Budapesten?

Figyelt kérdés

A felvetésem a következő:

Egy újépítésű lakás 42 millió Budapesten. Ha akkora lakáshitelt szeretnénk felvenni, amennyiért bérelni lehet egy ugyanolyan kaliberű lakást (185.000 Ft környékén), akkor 60% önerőre van szükség (otp lakáshitel kalkulátorát használtam), ami 25.200.000 Ft. Ha ezt a pénzt, amit önerőre szánnánk befektetjük a tőzsdén egy alacsony kockázatú ETF-be (mondjuk S&P500-ba), ami évente átlag 12% profitot termel. Akkor kicsivel több mint 3 millió forint a profit, 1 év alatt, abból kifizetjük a lakás bérleti díját (12x185000=2.220.000 ft), és marad 780.000 ft profit a befektetésen felül.


Nyilván nem minden évben számíthatunk 12% hozamra, de ha mondjuk csak 8% körül van az éves hozam (amit akár állampapírral is az esetek 100%-ában hozni lehet), akkor is a profitból ki lehet fizetni az egész évi lakbért úgy, hogy az eredeti tőkénk (az önerőből) nem fogy semmi.


Mit gondoltok erről?



2022. okt. 27. 03:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
16%

Egyre kevésbé, ugyanis Karácsony és maffiája a Margit-szigeten bevezette az ingatlanadót es tervezik a baloldali vezetésű, összes kerületben.

Ki akarják üríteni a fővárost, hogy bevándorlókat telepítsenek be.


Az ingatlanok értéke rövid időn belül zuhanni fog, mert az értékének ah évi 2%-a pl egy 55 nm-es, 50 milliós panel lakásnak évi egy millió Ft, havi 83 ezer Ft.

2022. okt. 27. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Előbb vagy utóbb sajátot azert vesz az ember az más tészta

. De mondjuk befektetesként 40 milliót nem most tennék lakásba. Ha felretesszük az a sok hìrt ami egy kisebb lakaspiaci korrekciót jelez előre, és számoljunk inkább csak stagnalással. 40 Misi egy lakas, kiadja valaki havi 180ért , évi 2 Misi feletthoz. Az idei inflacio 15 százalék felett is lehet akár, és az infláció követő premium allampapir mindig az előző évihivatalps inflációra teszi rà a pár szazalek kamat premiumját. Szoval ha jól számolok 40millios lakasnál több mint a dupláját hozhatja mint az albérleti pénz. Ès csak stagnálással számoltam, mivan ha netán tényleg vam egy kis lakás ar korrekció ? Miota van az ingatlan piac a világon sose csak felfelé nőtt, mindig voltak komoly rallik fel és korrekciók is ez szinte torvenyszerű.. aztan persze mindenki azt csinál amit akar, te is, ez csak a saját véleményem. Persze a saját lakás továbbra is más dolog a befektetésihez képest. Mondjuk a saját lakás piacnak meg ezek a.bazi nagy hitel kamatok nem tesznek jót amik most vannak.

2022. okt. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
1: egyebkent ha jól tudom, a nyugati orszagok nagy reszebe van ingatlan ado, pláne a befektetési vásarlasokra, sőt, sok helyen még az airbnb is korlátozva van ha jól emlékszem, mivel növelheti a saját lakhatasra vasarolo emberek költségeit. Inkabb csak itthon kedvezett az elmúlt években minden az ingatlan piacnak..
2022. okt. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 nemaRendőrség ***** válasza:
86%

Ha a tőzsde összeomlik akkor buktad a pénzed 100%át

Ha az ingatlanpiac összeomlik akkor a felét, de pár év alatt visszajön

Ha a társasház összeomlik akkor a biztosító fizeti az egészet.

Ha a társadalom összeomlik akkor meg minden mindegy, mind a kettő semmis lesz.



Illetve ahogy olvasom saját lakást akarsz venni, nem kiadni.

Az pedig egy biztonságérzetet ad a nőknek főleg. Viszonylag kevés nő szeretne albiba szülni, ahonnan bármikor kirakhatják.

2022. okt. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Az első lakásodra (ingatlanodra) nem szabad befektetésként tekinteni. Lakni kell valahol, mindegy hogy albérletben, vagy a lakáshitelt fizeted, vagy nem kell már egyiket se fizetni és benne áll hatalmas tőkéd a saját ingatlanban.


Kérdező én aztán nem vagyok a tőzsde ellen, de amit leírtál az elég nagy butaság. Az hogy évente átlag hozott az amerikai tőzsde 12%-ot nem azt jelenti, hogy jövőre is fog és hogy te abból a hozamból fogod tudni kifizetni az albérleti díjadat. Mennyit foglalkoztál eddig a tőzsdével, gazdasággal? Hány száz, hány ezer órát olvastál eddig a témában? Mert úgy tűnik nekem, hogy még nem eleget. A tőzsdére azt a pénzt érheti meg betenni, amire a következő 10-20 évben nem lesz szükséged, nem azt, amiből jövő évben az albérleti díjadat akarod fizetni.


3. Igen, a sok 3. vagy 5. vagy 100. lakását vásárló jómagyar maga alá fosna, ha itt is bevezetnének nyugati típusú ingatlanadót és nem csak jövedelmi és forgalmi típusú, hanem vagyoni típusú adók is léteznének Magyarországon úgy, mint a legtöbb nyugati országban vannak.

2022. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Mégis hol van 42 milliós újépítésű lakás Budapesten? Nálunk az 50 éves másfel szobás panel kerül lassan ennyibe. Szeretném elcserélni :D
2022. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

Most láttam egy lakóparki hirdetést, 108 M a lakás és a benne üzemelő Airbnb cég havi 1 M-ért visszabéreli.


Másik ok, amiért megéri, hogy jó ha van miben lakni.:)


Jelentem, 'covid' alatt Budapest 70%-a hazament, ekkor derül ki, mennyi a valódi fővárosi lakos, tiszta félelmetes üres volt a belváros. De azért a lakástulajok többsége még mindig helyi, nekem már az ükszüleim közül is születtek Budapesten többen, nincsen vidéki rokon, a nyarakat is Pesten töltöttem. Hol máshol vegyek mégis lakást?:)

2022. okt. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
6: Beállítod a hirdetőben és bejön, hogy hol van most eladó.
2022. okt. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
10%

Ritka kivétel az, akinek valóban megéri manapság Budapesten lakást venni.


Vidéken egy pesti kislakás árából kastélyt lehet venni.


Én inkább élek ősfás kertben levő kastélyban, mint egy ócska, kutyaszaros budapesti utcára néző, semmire nem elég méretű kislakásban.

2022. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
23%

@4


"Ha a tőzsde összeomlik akkor buktad a pénzed 100%át


Ha az ingatlanpiac összeomlik akkor a felét, de pár év alatt visszajön


Ha a társasház összeomlik akkor a biztosító fizeti az egészet."


Ez jó nagy butasághalmaz.

2022. okt. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!