Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakasvasarlason gondolkodok,...

Lakasvasarlason gondolkodok, ti vennetek olyan lakast, ami egy olyan hazban van hogy a foldszint egy csalade, es az emelet egy masik idegen csalade, kozos kerttel?

Figyelt kérdés
4 szobas lakasok, tehat gyerekes csaladoknak valo

2022. nov. 23. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugye van külön bejárat?
2022. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kulon bejarat van
2022. nov. 23. 14:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de ez én vagyok. Van akinél ez tök jól tud működni. Én leginkább a közös kert miatt nem választanám ezt a megoldást, pláne nem idegen családdal közösködni. Egy kerti sütögetés, medencézés is problémás leeht. Haa mindenképp közösködés, akkor inkább választanék ikerházat, saját leválasztott kertrésszel.
2022. nov. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Közösködésnek mindig nyűg a vége.


Bár nem teljesen idevág, de évek óta nem laktam lakótársas albérletben, idén laknom kellett kb. 4 hónapig, borzadály volt.


Csak a gond volt vele, és mivel a közös dolgokban mindenki a maga malmára hajtja a vizet az egyik mindig csak tűr vagy elköltözik.

2022. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kozos lonak turos a hata.
2022. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha, kizárt! És ez nem csak egyéni vélemény, tapasztalatból senki nem akar így ingatlant vásárolni:

A környékünkön van 1 eladó lakás, ami pont ilyen, családi háznak néz ki, de a felső szintje teljesen önálló lakás, külön mérőkkel és külön elszeparált saját telekrésszel, de a bejárat viszont közös, az előszobából megy fel a lépcső a fenti lakásba! Anno a hirdetés szövege szerint is “barátságos alsó szomszéddal” ! 88 m2-es, 3 szobás, átlagos állapotú - az ilyen ingatlanok nálunk 55-60 millió Ft körül mennek, viszont ennek az árát 2-3 év alatt már többször is csökkentették az érdektelenség miatt, jelenleg már csak 38 millió Ft, de ennyiért sem kell senkinek ilyen tulajdoni megosztással!

2022. nov. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Még az is lehet, hogy most egy kedves szimaptikus család lakik ott, és ha öt év múlva elköltöznek...

2022. nov. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Én ilyenben élek. Családi ház alsó és felső szintje külön helyrajzi számon levő önálló lakás, a kert maga az osztatlan közös tulajdon.


Nekem nem kívánságműsor volt, ezt tudtam megvenni. 1 éve élek így, ha vannak kérdéseid, nyugodtan tedd fel.


Mi a fentiek vagyunk, szerintem jó, nem bántam meg, egy nagy fedett beton lépcső vezet fel a lakásba hátul.


Én azóta is lobbizok a telekmegosztáson, de a szomszéd tojik rá. Ha azt sikerül elintézni, onnantól semmi problémám nem lesz.

2022. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon kockázatos az ilyen ingatlanvásárlás. Rengeteg problémalehetőség rejlik benne, a kisebb kellemetlenségektől kezdve a teljes ellehetetlenülésig.

És ha majd egyszer el kell adni, lehet, hogy senki nem veszi meg, vagy csak nagyon olcsón.

Érdemes lehet az egész házat társasházzá alakítani jogilag, ügyvéddel. Előnye (de ez egyben hátrány is lehet), hogy a társasháznak sokkal kötöttebb előírásai vannak. A nagyobbik lakás tulajdonosának az akarata lesz szinte mindenben a döntő. Emiatt a kisebbik lakás tulajdonosa kiszolgáltatott lesz. (De ez lehet, hogy akkor is így van, ha nincs társasházzá alakítva a ház.)

2022. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!