Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek milyen így albérle...

Szerintetek milyen így albérletbe költözni? Mennyire lehet könnyen megszokni a lakótársakat ha idegenekhez társulsz be?

Figyelt kérdés
Január 17-én államvizsgázok, itthon laktam az utóbbi 1 évben. Azonban most kaptam egy állásajánlatot egy másik városban ahol ezelőtt tanultam, és szóban már igent mondtam rá. Albérletbe kell így mennem,és az anyagiak miatt csak szobát tudok bérelni. Viszont most idegenekkel kéne lennem. Mikor ott tanultam akkor barátnőmmel költöztünk össze, akit 8 éves korom óta ismerek. Nem volt abszolút problémám, nagyon jó volt. Viszont most idegenekhez kéne költöznöm, és tudom hogy ez nekem nem lenne olyan könnyű az új munka mellett. Mert ez lesz az első állásom is, nyilván amiatt is izgulok. A városon kívül kb. minden új lenne, bár barátaim laknak a városban. Szóval nem tudom mennyire egyszerű ezen átlendülni. Szomorú vagyok ha rágondolok hogy itt kell hagynom egyedül anyukámat a családi házunkban, mert apukám külföldön dolgozik, tesóm meg nincs. Ugyanakkor tudom hogy nem lakhatok itthon örökké, és ez a felnőtté válás folyamata, új dolgokat, élethelyzezeket kell tapasztalnom. Csak félek hogy ennyi újdonság egyszerre nehogy sok legyen.

2022. jan. 5. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem sok rossz tapasztalatom volt ezzel.

Laktam pár emberrel , különböző albérletben.

Próbáld meg pozitív dolognak megélni,mert akár barátokat is szerezhetsz így.

Egy jó tanács az ilyen lakótárs közösséghez..

Soha semmiben nem jó közösködni, akkor sem ha logikusnak tűnik.

Értem ezalatt a közös bevásárlás , főzés,stb...

Ritkán van jó vége.

A másik pedig a takarítás.. előre megbeszélni, egymástól és magadtól is elvárni,hogy mindenki takarítson, pakoljon el maga után.

Egyszerű szabály,mégis nehezen működik.

2022. jan. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Kérdezz körbe a barátaidnál, hátha tudnak egy jó kiadó szobát, lehet jobban fogod magad érezni ha egy barátod által ismert helyre mész, esetleg a barátod is ismeri őt és közösen el tudtok menni megnézni a helyet.
2022. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lakótárstól függ. Én azt mondom, ha már az első megérzések rosszak, vagy nem szimpatikus, akkor tovább kell állni még időben.


Én is azt mondom, legjobb a minimális közösködés és jól kialakított takarítási rend.

2022. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!