Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek várjunk még a...

Szerintetek várjunk még a lakásvásárlással? Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nyugat-Magyarország egyik megyeszékhelyén szeretnénk lakást venni, nincsenek nagy igényeink, minimum 2 szobás, normál állapotúakat nézegetünk, az sem baj ha csak egyszerűbb újítások lennének rajta. Jelenleg 22-23 milliónk lenne rá, készpénzben, viszont ebben az árkategóriában sajnos erősen felújítandóak vannak, kb a falak maradnának csak. 26-30 millió között vannak olyan állapotban lévő ingatlanok, ami nekünk megfelelne.(hitelt jelen helyzetben nem igazán szeretnénk felvenni.) Ti várnátok még a vásárlással, amíg olcsóbbak lesznek a lakások(ha lesznek) vagy megvennétek egy erősen felújítandót és azzal foglalkoznátok? Sok pénz nem maradna a felújításra, szerencsére a lakhatásunkkal nincs probléma, csak attól tartok, hogy a jelenlegi stagnálás, minimális csökkenés után, ismét elindulnak az árak felfelé és a felújítandóktól is egyre távolabb kerülünk.
2022. dec. 10. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Felvennék 5 misi hitelt
2022. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Kajak 5 millió körüli hitel annyira semmi, főleg ha spóroltatok már 20+ milliót.

Én idén vettem fel 8 millió lakáshitelt nyáron, mert annyi kellett még egy jó lakáshoz, de nekem is igen magas önerőm volt.

Igen magasak a kamatok, de ha jómódúbb vagy, akkor nem kell 20 évig fizetgetni a 20 éves hitelt, ki lehet azt fizetni néhány év alatt is. Én a 8 millió hitelemet kb. 3-4 év alatt akarom majd törleszteni.

2022. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Lakható a felújítandó is, eljár az a maga lábán még akár 20 évig is, nem kell beköltözés előtt rákölteni 5 milliót, talán csak 1-et.

Nézelődjetek még, tél végégig biztosan nem emelkednek az árak, lesz több eladó is.

2022. dec. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Nem várnék olcsóbb nem lesz
2022. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Olcsóbb nem lesz, csodát nem kell várni.


Összességében én nem szaroznék, hitelt vennék fel és kész. Saját magam is felvettem 9 milliót, 1,5x akkora önrész mellett és ölöm a pénzt a felújításba. Összességében magamat szidom, hogy nem léptem ezt meg évekkel korábban. Nekem 10 évig fix 55 ezer a törlesztőm. Nyilván azóta magasabbak, de 5-6 millióra azért még simán fizethető.

2022. dec. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ekkora hitelt megkockáztatnék , ha tényleg csak ennyi kell nektek. Persze ti jobban látjátok az anyagi helyzeteteket. De amilyen baromi magasak!!!! lettek a hitel kamatok sztem annak mostanság vege, hogycsak úgy 20 misiket felvegyen valaki, 10 százalék kamatra.
2022. dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb nem lesz, ezt fel kell fognia mindenkinek.
2022. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
5millió forint hitel semmi, ha lakáshitelről van szó. Ennyit két év alatt kifizetsz egy normális albérletre.
2022. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8# jaja, de legalább nem másé lesz a pénz...
2022. dec. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Folyamatosan mennek fel az ingatlan árak.


Én 2004-ben kezdtem el dolgozni 20 évesen itt Győrben.

2013-ban vettem meg a panel lakásomat

Győrben Adyvárosban(8,2millióért)

Átlag 2 szobás, erkélyes 55m2 panel lakás.

Azóta átesett egy panel programon,belül is felújítottam,hitelt is kifizettem.


Most 36-40 milliót ér

Szóval azt látom,hogy folyamatosan mennek fel az ingatlan árak.

Most a CSOK a babavárót is meghosszabbították 2024

dec. 31-ig.

Egyszerűen nem látom azt,hogy a közeljövőben drasztikusan esne az ingatlanok ára.

2023. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!