Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos hirtelen bele...

Az ingatlanos hirtelen bele akarja tenni az előszerződésbe az alábbiakat. Mi lehet a háttérben?

Figyelt kérdés

Előszerződést akarunk kötni, amiben természetesen a vételár is szerepel. Kitöltöttük már az ingatlanos által küldött formanyomtatványt, amibe most hirtelen bele akarja tenni azt a plusz mondatot, hogy a vételárban a házra felvett hitel is magábanfoglaltatik, és ennek a kifizetéséért az eladó felelős. Konzultáltam ezzel kapcsolatban több szakemberrel, és egyik sem érti, hogy ezt minek beleírni, hiszen a vételár definíciójában ez alapból benne van.


Szerintetek mi lehet ennek a háttéreben?


(Az ingatlanosnak nem ez az első fura dolga, meg az eladóval sincs minden rendben, csak a ház tetszik, így még adtunk egy utolsó utáni esélyt a dolognak).



2022. dec. 18. 10:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amit kihagytam: A dokumentumba ezt a mondatot ő maga akarja beletenni a mi jóváhagyásunkkal, tehát nem én töltöm ki újra, hanem ő módosítja le az eredeti PDF-et (talán azért javasolta ezt, mert elutaztunk a hétvégére, az ajánlatunk pedig csak hétfő délelőttig él - mert már annyira elegunk van belőle).
2022. dec. 18. 10:32
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos megkérdeznem tőle, hogy erre mi szükség van? Idegenek max találgatni fognak.
2022. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, és azt a választ kaptam, hogy így biztosan nem mondhatja a hitelre azt, hogy az a vételáron felül van, és nekünk kell kifizetni. Ezért kérdeztem szakembert ezzel kapcsolatban, aki szerint ez nem állja meg a helyét.


Ötleteket gyűjtök csak, hogy mi lehet esetleg a háttérben, amivel kapcsolatban nem kommunikál rendesen az ingatlanos.

2022. dec. 18. 11:02
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze az ingatlanosnak az előszerződéshez?

Szerződést nem ingatlanossal hanem ügyvéddel köttetünk. Egyáltalán minek egy ingatlannál "előszerződés"? Ez elmúlt öt évben eladtam 3 lakást, és vettem két garázst - egyiknél sem volt semmilyen "előszerződés".

2022. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Külföld, itt máshogy van, próbáltam valahogy összehasonlítani, és talán erre hasonlít a leginkább. Ezt itt ajánlattevő szerződésnek hívják, a benne forglalt ideig áll az ajánlat, melyet a lehetséges vevő tesz az eladónak a felajánlott vételi árról, és ezt az ingatlanos közvetíti, a formanyomtatvány is az ingatlanirodától van sok esetben. Ha az eladó ezt aláírja, akkor kvázi előszerződésként működik.
2022. dec. 18. 11:19
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

ma 11:19

Ja, így már értem.

2022. dec. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem véletlenül franciaország? Mert akkor igényelhetsz egy saját közjegyzőt, és vele megbeszélheted ezeket a dolgokat. A közjegyzői díj nem fog többe kerülni.
2022. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg tök egyértelmű ezzel téged akar védeni.
2022. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel egyértelműen a vevőt védi, ha ez te vagy örülj, hogy be akar biztosítani téged.
2022. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A korábbi dolgai miatt nehezen hiszem el, hogy nem valami mást akar még belevenni/változtatni rajta.


Volt már egy korábbi ilyen szerződés is egyébként valamivel alacsonyabb összegről, annál nem jutott ez eszébe. Egyébként Nyugat-EU, de nem Fr.o.

2022. dec. 18. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!