Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet Budaepsten 10 millió...

Lehet Budaepsten 10 millió alatt lakható ingatlant találni?

Figyelt kérdés

Sajnos nyomorult 200 ezres tanári bérből élek, erre nem kaphatok nagyobb hitelt. Viszont jelenleg a keresetem nagy részét az albérlet és a rezsi viszi el, már ételre is alig van pénzem.


Szeretnék egy pici saját lakást, nem baj, ha hitelre, nem baj, ha 10 négyzetméter az egész, csak egy kis zuhanyzó, wc, ágy és egy szekrény legyen benne.


Lassan már tényleg azt érzem, hogy rövid időn belül hajléktalan lesz belőlem, ha tovább emelkednek a lakhatási költségek.


25/N



2023. jan. 2. 21:14
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
21%
Alatta ott van, hogy ha hitelt akarsz, kérd a hitelközvetítőjük segítségét.
2023. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
22%
Mit tanítasz? Magánórákat vállalsz?
2023. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%

Nem akarlak elkeseríteni, de Budapesten sajnos ennyiért lakható állapotú lakást venni nem lehet. Esetleg még ingázható távolságban keresni valamit? Tudom, az ingázás sem öröm, nagyon időrabló is, de a helyedben én ebben gondolkodnék. :-(

Nőként nem olyan egyszerű, de a zártkertes övezetben is körül lehet nézni, bár ott kocsi nélkül esélytelen.

2023. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
23%
Vegyél pl. Salgótarjánban egy lakást, törleszd le és mikor kifizetted, add el, elég lesz önerőre Pesten. Kompromisszum nélkül ilyen helyzetből nem fogsz előrejutni.
2023. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Salgótarján? Szőke, nem túl erős nőként? Ennyi erővel a Dunába is vethetném magam, ha már mindenképp meg kell halni.
2023. jan. 2. 22:26
 26/46 anonim ***** válasza:
74%
Melyik kerületben tanítasz?
2023. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
64%
Fesd be a hajad, ha ez bármiben akadályoz.
2023. jan. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
80%

Nézd kérdező, 25 évesen ne nagyon élj albérletben, az csak egy feneketlen zsák, amiből a gazdag tulajdonosok tovább gazdagodnak... Ne éltesd ezt a rendszert, maradj még inkább a szülőknél és úgy spórolj. Mindenki ezt teszi egyetem után, mert nemcsak tanári de pl. mérnöki diplomával sem lehet 25évesen lakást vagy házat venni, úgyhogy ne búsulj, nem vagy egyedül. 30-as évek elején van az a szakasz, amikor már elfogadható önerő gyűlik össze így "mamahotel" mrllett és el lehet indulni az önálló ingatlan irányába. Én pl. néhány éve múltam 30, és most tervezek majd ingatlant venni, mérnökként.

Szóval ne búsulj, akinek magának kell megteremteni mindent mert nincs, vagy elenyésző a szülői segítség a saját ingatlanhoz, annak végig kell csinálnia jónéhány spórolós évet.

Tudom nehéz, engem is bosszant hogy hosszú évekig meg kell dolgoznom azért amit másnak a szülők a valaguk alá nyomnak, autótól kezdve házig minden, de ez van. Van amikor a buta, bulizós gyereket a gazdag szülők pénzelik, csakhogy 8év alatt átbukdácsoljon és meglegyen az alapdiploma, én meg napi három kifliből éltem amit tejbe vagy néha langyos vízbe mártogattam mert nem került más. Aztán később dolgoztam már egyetem mellett is félállásban, nyaralni soha nem voltam, mégis megcsináltam az Msc-t is de nem kellett 8 év hozzá összesen...

2023. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

"Ne éltesd ezt a rendszert, maradj még inkább a szülőknél és úgy spórolj. Mindenki ezt teszi egyetem után"


Nem mehetek oda, öten vagyunk testvérek, két és fél szobás lakásban nőttünk fel. Én vagyok a legidősebb, plusz a legnagyobb húgom most külföldön tanul, így is otthon van még a 2 szülőnk és 3 testvérünk, épphogy csak elférnek így is. (Nem kisebbségiek vagyunk, csak a szüleim nagyon vallásosak és ott szokás túl sok gyereket vállalni. Én nem fogom elkövetni ezt a hibát, az biztos)

2023. jan. 2. 23:17
 30/46 anonim ***** válasza:
64%

#29 Sok jó ember kis helyen is elfér!

Mi is be vagyunk zsúfolva, és még sokan mások, emiatt ne búsulj.

Nagyon aktuális, még ma is megállja a helyét Bálint Ágnes Szeleburdi család című regénye, amely alapján egy magyar film is készült 81-ben. Javaslom megtekintésre, és kívánom hogy forduljon jobbra a sorsod, és érd el a céljaidat!

2023. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!