Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van aki megszivta az ingatlan...

Van aki megszivta az ingatlan lufit ? Az most mit fog csinálni ha gatya lesz az ingatlan áraknak?

Figyelt kérdés
Érdekel a véleményetek.

2023. jan. 4. 13:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
11%

A 3500 Euro tekintetében csak a felettem lévő válaszolót másoltam, mert az ő gondolatmenetét akartam cáfolni.


Szerintem sem könnyű annyit keresni, az már egy stabil mérnöki fizetés, a bajor faluból lehet, hogy bőven ingázni kell érte. De tegyük fel, hogy Münchenben egy 1000 eurós albérletben lakunk, mérnökök vagyunk, 2500 Euro marad (1 milla).

Ez Budapesten nettó 500 mínusz 150 = 350 ezer.


Betanított munka? Kis bajor falu 2000-2200 Euro mínusz legyen mondjuk 800 Euro = 1200-1400 Euro = 480-560 ezer HUF

Ez Budapesten 300 ezer mínusz 150 = 150 ezer HUF


Magyar kis faluban arányosan ugyanilyen viszonyok, a fizetés kevesebb, albérlet olcsóbb.

Az olló növekszik Németország javára, ha két ember van együtt, mert a drága albérletből elég egy, a jó fizetésből viszont kettő jön.


Lehet tologatni az összegeket, de csak azt akartam érzékeltetni, hogy ne abból következtessünk az ottani életszínvonalra, hogy mennyire nehéz lakáshoz jutni, mert ott a bérlésnek hagyománya van, szabályozva van normálisan és a fizetések is alkalmazkodnak hozzá. Semmire nem mész itthon azzal, hogy rajta van a neved a tulajdoni lapon, miközben alig tudod kifizetni a rezsit és májkrémes zsemlén élsz.

2023. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk nincs ingatlanlufi.

Kínában volt, ősszel pukkant ki.

2023. jan. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%

"De ez nem kényelem, hanem alapvető emberi életvitel 2022-ben Európában"

Ő is pont ezt mondta, de neked fontosabb a veszekedés, minthogy örüljél, hogy valakivel egyetértetek valamiben. Dühfüggő vagy, ennyi. Hagyd abba a kirohanást légyszi!

2023. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

14: Azt ki kell érteni a cikkből, hogy ez annak lehet nagy baj, aki hitelre vette és egyszer csak majd minden pénzügyi hullám összecsap a feje fölött.

Ez azt jelenti, hogy bizony lesznek hirtelen olcsón eladó lakóingatlanok.

De ez az ingatlanállomány töredékére vonatkozik és vevőként azokra, akiknek van "otthon" 10+ milliójuk.

2023. jan. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Kinara is azt mondták nincs lufi
2023. jan. 5. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!