Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondolsz, milyen változáso...

Mit gondolsz, milyen változások lesznek a következő kb 2 évben az ingatlanpiacon, főleg alacsony rezsivel fenntartható, vidéki, 1-2 szobás lakásokra vonatkozóan?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"vidéki".

Most egy győri vagy szegedi lakásra gondolsz, vagy egy bivajbasznádpusztai infrastruktúra nélküli ingatlanra?

2023. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Összkomfortos, olcsón fenntartható, megyeszékhelyi vagy annál valamivel kisebb városi lakásokra vonatkozóan.
2023. jan. 8. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
ugyanolyan drága lesz, de inkább drágább megvenni
2023. jan. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
azoknak biztos nem fog bezuhanni az ára.
2023. jan. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

"Összkomfortos, olcsón fenntartható, megyeszékhelyi...lakásokra vonatkozóan"


Mivel mindenki pont ilyent keres aki vidéken akar maradni, ezért felfele megy az ára továbbra is.

Leesni azoké a lakásoké fog amelyikekre nincsen kereslet.

2023. jan. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Én Szegedben vagyok érdekelt, itt nézegetem hetente már 2 éve folyamatosan a 1,5-2 szobás lakások árait. Amilyen szintre felrobbantak az árak 2022 nyárra, onnan már nem emelkedtek tovább, hanem volt egy picike csökkenés is. Pl. látok iszonyatosan túlárazott felújított panellakásokat, amiket 32-35 millióért hirdettek (ezek másfél-két éve még 22-24-ért mentek), ezeknél most nagyon elkezdték csökkenteni a hirdetési árakat. Látok olyat, ahol 32-ről levitték 28-ra milliónként kb. másfél-két hónap alatt. (Ha bekövetsz egy hirdetést, utána emailt is kapsz, ha a hirdetést felrakó változtatja az árat.)


A másik hogy iszonyatosan feltorlódtak a hirdetések. Tavaly ilyenkor fele-harmadannyi hirdetés volt feltéve, általában pont a tél volt mindig az az időszak. Most gondolom kevés a vevő, iszonyú sok eladó lakás is van meghirdetve. Valakinek minél sürgősebb az eladás, annál jobban csökkentgeti magától is a hirdetési árat is már. Nem minden eladó ér rá az örök időkig várni.

2023. jan. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Ha két éve nézegeted és -állításod szerint- 10 millióval mentek fel ez alatt az árak, akkor ez drága "nézegetés" volt.

Persze csak ha volt vételi szándékod egyáltalán.

2023. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

Vettem lakást tavaly márciusban 25 millióért, egyből amint meglett a pénz. Előtte egy évvel tudtam már, hogy fogok tudni lakást venni, csak idő kellett, mert a lakás árának fele örökségből jött be és előbb azt is el kellett adni.


Csak megmaradt ez a szokás, hogy nézegetem a hirdetéseket.

2023. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7. vagyok.

Ügyes vagy!

2023. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lesz az ingatlan piacon, de vannak elég negatív hangulatú cikkek a neten. Egyre több. Itt van például amit tegnap találtam.



Bajban a globális ingatlanpiac? - Mélyrepülésben a nyugati lakásárak


A borsos ingatlanárairól ismert Egyesült Királyságban már negyedik hónapja csökkenek az ingatlanárak, erre utoljára a 2008-as válság során volt példa. Az elmúlt négy hónap alatt összesen 4,3 százalékkal csökkentek lakásárak, az elemzők szerint azonban még közel sincs itt a vége a lejtmenetnek. A szakemberek további 5 és 12 százalék közötti visszaesést prognosztizálnak 2023-ra.



Az Egyesült Királyság, és még számos nyugati ország mellett az Egyesül Államokban is ingatlanpiaci fordulatot prognosztizálnak a szakértők. Számos adat a túlkínálati piac kialakulását vetíti előre, az eladásra kínált lakóingatlanok száma például úgy növekedik már 13 hete, hogy az újonnan átadott lakások száma 24 hete folyamatosan csökken.


Link: [link]

2023. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!