Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 1,5 éve vásároltam egy lakást,...

1,5 éve vásároltam egy lakást,viszont sokszor tartózkodok külföldön hisz ott dolgozok,tavaly pl csak 4 napot voltam itthon.Viszont az előző tulajdonos nem jelentkezett ki a lakáscímről.Állandóan tele van a láda NAV,APEH levelekkel.Mit lehet tenni??

Figyelt kérdés
Pont most voltam az itteni városháza kormányablakában,és az ügyintéző is megerősítette,hogy nincsenek kijentkezve. Azt a tanácsot adta,hogy vegyem fel az előző tulajdonossal a kapcsolatot mert neki hatalmas botrány lesz mivel nem reagálnak semmilyen hivatalos fontos értesítésre. Iké,,de én semmit nem tudok már az előző tulajdonosról..tél.száma sincs már meg.. Nekem ebből milyen kellemetlenség származhat,hogy nem jelentkezett ki a régi tulaj?

2023. jan. 9. 11:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: sajnos, a rendőrök sem ismerik jól a jogot (tapasztalat), tehát amit írsz, előfordulhat. De az adásvételkor nyilván volt (remélem) birtokbaadási jegyzőkönyv, azzal tudod igazolni, hogy te vagy a jogszerű birtokos. De azért mégis jó lenne elintézni azt a kényszerkijelentést.
2023. febr. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!