Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek is nagyon suttyó...

Szerintetek is nagyon suttyó dolog hogy egyesek az önkormányzati lakások bérleti jogával üzérkednek?

Figyelt kérdés
Több hirtedési oldalon is láttam hogy önkormányzati lakás bérleti joga eladó, illetve ilyen lakás kiadó. Ezek nem véletleül rászorultsági alapon mennek? Ilyen esetekben ha az illetô lebukik, nem szüntetheti meg az önkormányzat a bérleti jogot?

2023. jan. 14. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
De megszunteti. Aki meg bérleti jogot vesz, ihat rá hideg vizet. Neki is menni kell.
2023. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se értem, eleve az adásvételt intéző ügyvédeket is elő kéne venni meg a hirdetések alapján is tök könnyű lenne ezeket nyomon követni.
2023. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a suttyó szót használnam erre. Az én szótáramban a suttyó az tróger, züllött, megbízhatatlan proli alak.


Aki viszont önkormányzati bérleti joggal űzérkedik, az szimplán bűnöző.

2023. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, ezt vagy kb. 6-7 éve láttam én is először, de ez csak Budapesten, sehol máshol... Szigorúan be kéne tiltani. Azért hogy néz ki már az is, hogy valaki mondjuk eladó lakást néz és helyette pofátlan módon eladó bérleti jog jön be... Az ilyeneknek el kéne kobozni a vagyonát.
2023. jan. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden városnak kétféle önkormányzati ingatlanja van: rászorultsági alapon kiosztott, illetve piaci áron megpályázható. Előbbinél még azt is ellenőrzik, hogy életvitelszerűen benne tartózkodsz-e, tehát nem az ingyen megkapott lakás bérleti jogát adják tovább ötmillióért.

Itt pl. egy ilyennek a hirdetménye látható:

[link]


Nyilván felmerül a kérdés, hogy mennyiben legális és etikus másnak átadni a bérleti jogot, mert a kiírást értelmezve én is megtehetném, hogy beígérek egy magas összegű lakbért, leteszem a háromszorosát letétbe, aztán eladom a jogot milliókért, én se értem, miért lehet. De legalább nem a rászorulók által lakott lakásokkal csinálják.

2023. jan. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jav. "egy ilyennek" alatt azt értem, hogy piaci alapon megpályázhatónak.
2023. jan. 15. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5:

A piaci áras sem valós piaci áras bérlakás, valójában messze nem fizetnek annyit érte, mint amennyiért a piacon tudnának bérelni.

2023. jan. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én ismerősöm 60 ezret fizet egy zuglói ketszobas lakasert (amiben már a közös költség is benne van), akkor az piaci áras, vagy rászorultsagi áras?
2023. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rászorultságit ilyen 8-10 ezer forintért szokták bérelni (ez gyakorlatilag csak a közös költséget fedezi). Az igaz, hogy olcsónak tűnik, nem éri el a piaci árat.
2023. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem is értem, ha valaki megvesz X. Jóskától egy bérleti jogot akkor az önkormányzatnál még mindig X. Jóska lesz a bérlô papíron? Tehát szabályosan be sem lehet ilyen lakásba jelentkezni. Pláne ha valaki kijön az önkoritól megnézni a lakást hogy ki és miért lakik ott akkor meg bukik az egész.
2023. jan. 15. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!