Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit csináltok a ház tartalmaiv...

Mit csináltok a ház tartalmaival, ha külföldre költöztök?

Figyelt kérdés
Én fogok egy nagy, jó minőségű, jó helyen fekvő kádár kockát örökölni. Rengeteg tárgy és bútor van, amik a szívemhez vannak nőve, de nyilván nem itt akarom leélni az életem. Mármint nem az országban. Hatalmas vitrin családi örökségekkel értékekkel tele ami megvan dédapám ideje óta, gyönyörű szőnyegek, nem túl értékes de szép festmények, nagyon sok ruhám amik olcsók se voltak, és ki tudja még mi minden. Egyszerűen adogassak el mindent egyesével, amíg a ház ki nem ürül lényegében, a pénzt elrakva, és aztán adjam el a házat és csak 120 millióvan a számlámon induljak meg egy táskával, múzeumnak adományozva a vitrint és tartalmait? Mert egyszerűen tárolni nem tudom hol ezt a sok holmit, főleg nem a világ másik végén a célországban, amíg még lakást vagy házat sem vettem ott. Ti voltatok már ilyen helyzetben vagy hasonlóban? Egyáltalán ha a nagyapám meg aztán idővel édesanyám is meghalnak, bár remélem jó sokára még, mit csináljak a dolgaikkal?
2023. jan. 29. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Eladnék mindent. A házat is, vagy legalább albiba kiadnám.

Semmiképp nem hagynám itt lakatlanul a házat. Tudok olyanról a városban (Mezőkövesd) , aki kiment külföldre, és az idő alatt a ciguk széthordták a házát. Teljesen lebontották. A tető gerendákat, ajtókat stb eltüzelték. Pár sor tégla áll, annyi maradt az egész házból.

2023. jan. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja, nyilván itthagyni semmiképp nem terveztem. 120 millió is akkor van, ha 100-110 millióért eladom a házat :D. Floridába szívesen visszamennék. Sarasotában venni egy 2 3 szobás apartmant, aztán ott eléldegélni, gyűjtögetni, aztán elvenni valami szép mexikói csajt, és hátrahagyni ezt a putrit. Bár olyan messze van az, hogy egyedül legyek és teljesen enyém legyen a ház, hogy addigra már saját családot akarnék, így teljesen felejtős ez, hogy ilyen agglegény módon elmenjek a világ másik végére mindent hátrahagyva. Na mindegy. Csak úgy eszembe jutott, hogy mit kezdenék a sok cuccal. Könyveink is olyan sok van, hogy egy iskola könyvtára megirigyelné, ráadásul gyönyörű darabok, sőt teljes sorozatok szinte. Legalább 1 2000 könyv. Antikvárium 10000 forintot ajánlott a teljes gyűjteményre :D. Röhej. Most ilyen felhalmozott értéket kidobni? De mire elpiacolom, hogy kapjak is érte valamit és ne legyen elkótyavetyélve, addigra eltelik 1 2 év. Rengeteg növényünk is van. Amióta eszemet tudom apának ezek megvoltak a legtöbb, csak most nálunk tárolja vagy nekünk adta. A bútorai amik az irodájában voltak. Eredeti LC2 Poltrona Cassina fekete bőr fotelek, forgószék, kanapé, üveg asztal, dohányzó asztal. Csak ezek többmilliós tételek. Vagy még nagyapám házából a rengeteg antik cserepek edények tányérok bögrék a magyaros szimbólumokkal az ország minden tájáról amiket falra dísznek tettek ki. Jó nyilván ezek annyira nem érnek sokat, inkább számomra van eszmei értéke.


Nem beszélve a vitrin amit dédapámtól örököltem. Hát az végképp felbecsülhetetlen érték eszmeileg főleg.



Nagyon durva szorongást okoz nekem ez az egész. Annyi történet van, hogy az örökösök elkótyavetyélnek mindent. Félek én is el fogok, vagy a gyerekeim.

2023. jan. 29. 08:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezeket mintha neked írták volna:


[link]

[link]

[link]

2023. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Velünk is hasonló volt.

Én nem adnám el. Bármikor történhet bármi ami miatt haza kell jönnöd.

Ami olyan add el, ami pedig neked fontos stb azt tedd be 1 szobába, garázsba. Esetleg add ki a lakást, és kérj meg valakit hogy figyeljen az albérlőkre.

Én nem adnám el. Mi is 10+ év után jöttünk haza, és legalább volt hova jönni.

2023. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi 3 nagyon jó
2023. jan. 29. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol van az ingatlan és milyen típusú könyvek vannak ott?
2023. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Például teljes britannica enciklopédia sorozat. Nagy, szép könyvek, mind. Nem a kutya szájából kihúzott ponyvaregények. A 80 százaléka ajándék volt bizniszpartnerektől karácsonykor, év végén, és hasonló az évek alatt a 2000es években.
2023. febr. 9. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:

És beajánlottak a teljes gyűjteményre 10000 Ft-ot, miközben pl a Britannica Enc-t 360ezerért látom itt?:


[link]


Az újabb kiadásúakért (amennyiben még mindig piacképesek - mert nem minden könyv marad az) a reális ár, amit lehet kapni, az kb 20-25%-a az eladási árnak.


Tehát az antikváriumos adhatna pl 800-1000 Ft-ot egy *piacképes*, jó állapotú 2000 után megjelent 4000 Ft-os teljes árú könyvért (amennyiben tényleg piacképes könyvéről van szó - rossz szerzők rossz regényei senkit sem érdekelnek).

2023. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem csak a Britannicáért. A teljes kollekcióért. Több száz könyv, sok hasonló méretű szép könyv.
2023. febr. 9. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!