Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik típusú panelházaknál...

Melyik típusú panelházaknál nem hallatszik át számottevően a szomszédoktól a zaj?

Figyelt kérdés
2023. jan. 29. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Ilyen sajnos nem létezik.
2023. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akk olyan szomszédot fogsz ki, aki sosincs otthon :)
2023. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen nincs. De a mai 30 centis téglájú új építésű társasházakban is ugyanúgy terjed a hang. Sőt én olyanba élek amiben a szellőző rendszer a födém alatt megy végig, azt is hallom ha a szomszéd suttog.
2023. jan. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én legfelső emeleti lakásban lakom. Mivel a legtöbb zaj a feletted lakótól hallatszik át hozzád, ezért ez a lakás most elég csendesnek számít. Korábban éltem különböző emeleteken már panelben (2, 4, 7), de itt élni a legjobb most ez miatt. Ezután is csak legfelső emeletre költöznék. Még szerencse, hogy a legtöbben valamiért azt hiszik rossz, így ezek még olcsóbbak is néha.
2023. jan. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én konkrétan semmit nem hallok, még egy árva tv-t sem.
2023. jan. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ezek milyen típusú házak, semmit nem találtam róla, de ezekben nagyon jó a hangszigetelés.

Budapest XI. Menyecske utca két oldalán, két hosszú 10 lépcsőházas, és több 2 lépcsőházas ugyanabból a típusból.

2023. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, és ennek műszaki oka van:

1. A házgyári betonpanel igen jól vezeti a hangot;

2. Az elválasztó falak rendszerint vékonyak, emiatt a hangszigetelése igen kicsi.

3. Többnyire a betonfalakba besüllyesztve helyezték el a szerelvényeket, ezáltal egyrészt könnyítések kerültek a betonba amelyek megnövelik a hangátvitelt, másrészt pl. a vizcsöveken átáramló víz áramlási zaja felhangosodik miután a betontábla gyakorlatilag rezonátorként működik, akárcsak egy hangszóró.

Tehát a panelházak szerkezetéből, felépítéséből, műszaki adottságából következik hogy a "szomszédzaj" áthallatszik.

Ez a sajátosság vagy nem, vagy csak igen bonyolult és költséges műszaki megoldásokkal változtatható meg, emiatt jellemzően nem, vagy evétve foglalkoznak csak vele.

2023. jan. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!