Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek hogyan alakul az...

Szerintetek hogyan alakul az elkovetkezendo 1-4 evben az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés
A mertektelen aremelkedes utan vissza fognak esni az ingatlanok arai?

2023. jan. 30. 21:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

Olcsóbb nem lesz, ebben ne reménykedj!

Az ingatlanárak nagyon erősen nőttek pár évig, erősebben, mint más környező országban, de mindenhol volt árnövekedés. Az ingatlanok árainak emelkedése azonban az utóbbi időben lassult és esetleg némi stagnálásra lehet számítani, mert kevesebben akarnak hitelt felvenni ilyen inflációnál. Az hosszú távon nem lenne jó üzlet. Így most kevesebben keresnek lakást, ez kicsit visszafogja az árak emelkedését.

De nem csökkennek le az ingatlanárak, mivel továbbra is van fizetőképes kereslet és a kínálat alacsonyabb a keresletnél. Csak óvatosabbak a vevők, sokan kivárnak, ezért aki eladni akar az nem tud annyit válogatni.

Egy átrendeződés lehet, az energiaárak alakulásával lehet hogy nő a kereslet az alacsonyabb rezsijű lakások iránt - ezeknek megy fel jobban az ára és csökken a kereslet a magas rezsiköltségű ingatlanok iránt, így ezek ára esetleg eshet is. De aztán meg többe kerül fenntartani vagy sokat kell rákölteni hogy korszerűsítsék.

2023. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy.
2023. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
23%
Főnököm évekig bizniszelt lakásokkal, és a napokban beszélgettünk a témáról. Azt mondja, hogy kezd bedölni az ingatlanpiac, és egyre kevesebb lakást, házat vesznek, mondott példát is amit hónapok óta nem tudnak eladni. Egyedül az újépítésűek mennek még, de azokat többnyire már külföldiek vesznek.
2023. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%
Utolsó: ezt mindenki tudja, egy éve ez megy, amióta megszűnt a rezsitámogatás és nem éri már meg az elavult házakban lakni
2023. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
80%
#4 Igen, csak éppen nem csak a magas rezsiszámlásak nem mennek , hanem úgy általában a használtak, mert nagy bizonytalanság van mindenhol, és az emberek kétszer is meggondolják a hitelt.
2023. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
71%

"Azt mondja, hogy kezd bedölni az ingatlanpiac"


A főnököd (vagy te) le van maradva. Itt a GYK-n már 5 éve minden héten megjósolják ugyanezt.

Mellesleg január van, hideg, szar idő, korán sötétedik. Még mindig nincs kedve az embereknek ilyen időben kimozdulni és ház-tűz-nézőbe menni.

Múlt héten, meg az az előtti héten, meg az az előttinél is le lett írva ugyan az, amit #1 megint leírt.

2023. jan. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
75%

"A főnököd (vagy te) le van maradva. Itt a GYK-n már 5 éve minden héten megjósolják ugyanezt."


Na és te előre láttad a háborút is?

2023. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
93%

Ami sztem biztos: nyílni fog az ingatlanpiaci olló. A korszerűtlen, magas energiaigényű ingatlanok iránt csökkeni fog a kereslet, így azok olcsóbbak lesznek. Míg az új építésű vagy korszerűsített, felújított alacsony energiaigényű iránt nőni fog a kereslet, így azoknak az ára 4 ev távlataban még tovább fog emelkedni. Erre értem az ingatlanpiaci ollót


Az is tény, hogy nagyon sok függ a hitelkamattól. Rengetegen csak önerővel+hitellel tudnak fedelete venni a fejük fele. A hitelkamatok most nagyon és gyorsan megemelkedtek. A kereslet jelentősen visszaesett.Sztem sokan emiatt elhalasztották az ingatlanvásárlást, és kivárnak.


Ha 4-5 évre előre nézünk, akkor én azt várom, hogy a forint tovább fog gyengülni, és betör az ingatlanpiacra emiatt az euró. Elképzelhetőnek tartom, hogy 4-5 év múlva az ingatlanok már nem forintért cserélnek gazdát, hanem euróért vagy dollárért. Euroban vagy dollárban hirdetik meg és a bankok is ráfognak állni a valodi euró- es dollár jelzáloghitelekre. Mint Romániában.


Amit most látok az ingatlanpiacon: a magas hitelkamatok miatt visszaesett jelentősen a kereslet. Az arak stagnálnak, sőt, már pár százalekot visszaestek. A vevők jobban tudnak alkudni. Idén kb. ez a helyzet marad, ingatlanpiaci fellendüles sztem nem lesz. De jelentős áreses sem, értsd; nem fog az ingatlanok ára visszaesni a felere-harmadára. Iden sztem stagnálni fog, vagy minimalisan tovább esni. Korszerűtlen, rossz helyeken lévő ingatlan sztem akár 20%-ot is eshet. De a 11. Kerületi panelokra mondig lesz kereslet, ott örüljön a vevő, ha pár százalékot tud alkidni.


Ez az én véleményem. Aztán meglatjuk, mit hoz a jövő. Térjünk ide vissza évente egyszer, es vitassuk keg. 😃

2023. jan. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
76%
Az utcánkba múlt héten tették ki az egyik régi építésű házra, hogy eladó. 30 millióba kerül és cscak azért ilyen olcsó, mert gazdasági épület. Naponta vagy 10-en megálltak megnézni, a héten le is került róla az eladó tábla. Egyáltalán nem szorult itt vissza az ingatlanpiac
2023. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
84%

Én inkabb annyit varnék, hogy az arányok kicsit helyreállnak.

sok faluban, meg kistelepülésen arányaiban nagyon elszálltak az árak a piactorzító támogatasok miatt.

Egy infrastruktúrával jol ellátott városi ingatlan értéke csak keveset fog esni, Ft-ban számolva legalábbis.

Viszont egy falusi CSOK lázban felpumpált puszta közepén álló ingatlan ertéke simán harmádara-negyedére eshet.

A rezsidémonikat szigeteléssel el lehet űzni.

2023. jan. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!