Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű, de használt ingatla...

Újépítésű, de használt ingatlan vásárlás buktatói?

Figyelt kérdés

Tervezünk 2021-ben épült családi házat vásárolni. Találtunk is egy megfelelőt magánszemélytől. Jogilag az ügyvédünk által biztosítva vagyunk. Viszont kiváncsi vagyok olyan véleményekre, amiben kifejtik milyen buktatója lehet egy ilyen ház megvásárlásának esetleg pár éven belüli nagyobb kiadás kockázatának lehetőségeit elmesélni, akár tapasztalatból. Az elköltözésük oka nagyobb ház vásárlása.


A fűtés levegőről víz melegítésre alkalmas hőszivattyú. Látszólag jó minőségű anyagokból építették a házat, de gondolom műszaki ellenőrzés nélkül nem ítélhetünk.



2023. febr. 9. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

2021-ben épült családi ház (...)


elköltözésük oka nagyobb ház vásárlása. (...)"


Ja, hiszi a piszi. Erre Most jottek rá, hogy kicsi a kecó?

Itt valami nincs rendben: vagy a házzal vagy az eladóval, vagy a szomszédokkal, vagy a banki hitelt nem tudják törleszteni. 1001 oka lehrt, de azt tényleg nem hiszem el,hogy egy 2 éves ház kicsi Lenne a családnak. Jelenleg hányan laknak Ott, hány nm-en?

2023. febr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A szomszédokkal rendben vannak, az aláírásuk is kellett az eladáshoz. Ikerház egyébként. A hitelük nem releváns ebben az esetben. Több gyereket szeretnének, valamint a munkahelyük miatt is költöznek.
2023. febr. 9. 22:35
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nézesd át egy műszaki ellenőrrel. Azért vannak cifra dolgok, sajna sokminden nem látszik ilyenkor, de aprólékosan végig kell nézetni a szerkezeteket.(pillérek, tető, ablakbeépítés,szigetelések,meg ami látszik azok minősége)
2023. febr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez nyilván egy befektetèsnek épült ház, ilyet nem szabad megvenni. Gondolom te is látod mi ment az építőiparban az elmúlt években. Jogosan szol a vészharang a fejedben. NE!

Ha újépítésű, akkor te építtesd, es a te műszaki ellenőröd járjon oda ellenőrizni végig.

2023. febr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
#3: Hiába nézeti át, utólag már nem látszik, senki nem fogja hagyni, hogy félig szétverjék a csillivillibe csomagolt házát.
2023. febr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

"Ikerház egyébként."

Jajj, csak ikerházat NE!

2023. febr. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem venném minden rossz nélkül. Ez a szöveg tipikusan a “női svájci orvos tulajtól alig használt nem dohányzó autó”. Ezeknek a házaknak az összes buktatója olyan 2-5 éven belül várható mikor az összecsaptam jó lesz majd ugy míg eladom megvalósul. Én olcsóbbat vettem régebbit “gagyibbat” na de amennyivel olcsóbban vettem a különbözetett rálocsoltuk, mert volt kokány munka rendesen de igy láttam és biztos vagyok a minőségi munkában. Na mind1 összességébe biztos csak úgy venném meg, ha NEM az a tudat, hogy ehhez majd nem kell hozzányúlni évekig. Ha festék szagot is érzel akkor meg tuti nem szabad megvenni.
2023. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
5# sokminden látszik, még ha te nem is gondolod.
2023. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Függetlenül attól hogy mikor és hogyan épült, nem vennék ikerházat. Rezsiben és fenntartási költségekben minimális a különbség egy családi házhoz képest, cserébe ott a szomszéd. Igaz hogy csak egy, és nem 2-3-4 mint egy lakásnál, de ha az az egy problémás, akkor igazából mindegy is hogy hányan vannak. Az, hogy ez eladó (állítása szerint) jóban van a szomszéddal semmit nem jelent, ettől még lehetnek parasztok.
2023. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A szomszéd nem lényeges. Máshol van a kapujuk és teljesen el van tőle szeparálva a ház, csak a tárolóhelységnél ér össze a két ház. Az meg hátul van.
2023. febr. 11. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!