Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ugyanannyiba kerülne egy...

Ha ugyanannyiba kerülne egy újépítésű, de kisebb családi ház és egy legalább 20 éves, de sokkal nagyobb családi ház, akkor melyiket választanád?

Figyelt kérdés
Házvásárlás előtt állok és a településen, ahol családi házat keresek, kb. ugyanannyiba kerülnek a kisebb, újépítésű házak, mint a régebbi, de sokkal nagyobb házak. Választani még nem tudtam, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre.

2022. aug. 12. 01:12
A kérdező szavazást indított:
újépítésű ház, de kisebb
régebbi ház, de sokkal nagyobb
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindegy, hány emberre.

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy ugyanannyi terület elég egy háromgyerekes családnak, mint egy egyedülállónak?


Mivel E/1-ben írtál (állok, keresek, választani nem tudtam), gondolom egyedülálló vagy, neked tehát a kisebb, új építésű való.

És én melyiket választanám? Hát, mivel négytagú a családunk, pont a másikat.

Ennyit ér a kérdésed. :-))))))))))))))

2022. aug. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
1# teljesen igaza van. Vannak valós igények.
2022. aug. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kólauborkával ***** válasza:
57%
Újépítésüt nem vennék, sietve, kapkodva és összebaszva vannak 90%-ban…. Szóval maradna a régi.
2022. aug. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Mert régen aztán a buszsofőr meg a postás nagyon jó házakat épített kalákában. Hagyjuk már!
2022. aug. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kólauborkával ***** válasza:
42%
Csak azt tudom, hogy én betápot szoktam csinálni újépítésüeknek, hát, számomra a beton kicsit mást jelent, mint amit látni szoktam, sietve levurkolják, de törött, repedt szar az egész, nem is locsolják száradáskor, van amit össze lehet seperni…
2022. aug. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Az újépítésűek minősége erősen kerdéses.
2022. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

#4: a kaláka nem azt jelentette, hogy a buszsofőr falazott.

A buszsofőr es a postás voltak a segédmunkások, így nem kellett napi 20-30e Ft-ot kifizetni 5 ukrán cigánynak, a pénz a családban maradt.

2022. aug. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Pontosabban mekkora a kulombseg negyzetmeterben?

Ujepitesu hany evet jelent?

Ne csak a hazat nezd, melyik van jobb helyen? Kozlekedes, szolgaltatasok, esetleg rejtett eroforrasok?

4#, A kalakaban a legtobben csak segedmunkasok voltak. Attol ugyanugy volt par szaki rendesen megfizetve.

Csak ami a legfontosabb, segiteni jottek, ne leheto leghamarabb lelepni a legpocsekabb munkaval.

A csaladomban a legtobb haz kalakaban epult. Es meg lettek rendesen csinalva.

Epitkezesen dolgoztam par evet, sokszor a fonok kiadta hogy hol lehet csalni, mert a tulaj ugysem veszi eszre.

A 20 eves haz nem szamit oregnek. Cserebe kiallta a talajprobat.

Most meg okosba meg futohomokra is adnak epitkezesi engedelyt. 1-2 repedes sokat el tud arulni.

2022. aug. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az újépítésű talán akkor éri meg, ha korszerű a fűtési rendszere (pl. hőszivattyú, fal fűtés/hűtés, szigetelve van.

A nagyobb pedig lehet energiazabáló, elavult rendszerekkel.

2022. aug. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mindentudó99 ***** válasza:
#3 A régi és az új is lehet sz@r. A kaláka az tényleg úgy volt hogy a szomszédok haverok csinálták. Szüleim Kádárkockája így épült. Nincs benne egy derékszög se. Aztán az átvevő eljött ivott egy kàvét és átvette a házat. De persze ettől még nem dőlnek össze 200 év múlva se.
2022. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!