Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A független értékbecslők...

A független értékbecslők által becsült forgalmi érték alacsonyabb szokott lenni a hasonló ingatlanok hirdetési árainál?

Figyelt kérdés
Logikusan alacsonyabbnak kéne lennie, hiszen a hirdetési árakon általában rajta van egy kis plusz az alku lehetősége miatt, és (ha ingatlanközvetítő hirdeti) a közvetítő díja miatt, ráadásul sok helyen a túlárazás is gyakori. De mik a tapasztalatok? Van számottevő különbség?

2023. febr. 11. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
30-50 százalékot estek az ingatlan adásvételi számok tavalyhoz képest. Sztem bárki is hirdeti ennek szépen lassan erősen látszódnia kellene az árakban. Habar 3-5 % közötti csökkenés elvileg már van. Aztan kitudja mit hoz a jövő
2023. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy a kérdésedre a válasz, hogy sztem igen

.

2023. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

majd akkor derül ki, mi mennyit ér, ha elkelt.

Független, rutinos értékbecslő értékelése után dupla áron adtam el anyósom házát telekkel..

2023. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3

Mármint a becsült értékhez képest dupla áron? Az igen!

2023. febr. 11. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Van ahol igen, van ahol nem, mikor házat kerestünk futottunk bele olyan ingatlanba ahol kerek perec megmondták nekik azért kell kp-s vevő mert a értékbecslő szerint 17 milliót ér a háza ő meg 27 et akar. Én az ilyeneket el is engedtem hisz ha az értékbecslő aki “ért” hozzá ennyit adna érte akkor később, ha én akarom eladni se jön vissza a pénz illetve nem fogok már azért se adni érte annyit.

Ugye alapvetően neked lehet, hogy tök sokat ér, és tök sok pénzt öltél bele, ha vályog vagy, ha nincs lepapírozva a tetőtér beépítése, vagy egy plusz szoba akkor az mind csökkenti az értékét.

Amit megvettünk azt ugyan annyira becsült az értékbecslő mint az eladási ár igaz ez egy nagyon jó vétel volt, amolyan plusz örökölt ingatlan amivel nem akartak foglalkozni.

2023. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%

" értékbecslő szerint 17 milliót ér a háza"


Akkor vegyél házat az értékbecslőtől!!

Csak egyetlen ár létezik, amennyiért eladja tulajdonosa.

2023. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sosem kérnék fel, és fizetnék, értékbecslőt. Mondhatja nekem mint előadónak/vevőnek,hogy ennyit ér a ház ha nem tudom annyiért eladni. Az eladást mindig a kereslet-kínálat határozza meg nem az ingatlan becsült értéke. Ráadásul ez nem olcsó,busásan megkérik az árát, és "holnaptól" már nem is annyira értékelné.

Csak gondolj bele, lesz egy rossz szomszédod bármennyit ér az ingatlanod a kutyának se kell....

De ennek az ellenkezője is lehet: nekem többet is megér egy ingatlan mint amennyire értékelik, és ha a tulaj annyiért adja csak, megvan rá a keretem, megveszem.

A független értékbecslő paraméterek alapján dolgozik,néha köze nincs a reális árhoz.

2023. febr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!