Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitelfelvételnél tényleg van...

Hitelfelvételnél tényleg van ilyen? De ilyen sok?

Figyelt kérdés

,,Bonyolítja a helyzetet, hogy a bankok szinte minden esetben csökkentik a nettó jövedelmet valamekkora összegű megélhetési költséggel, ami többnyire az aktuális minimálbér összege (ez 2023-ban 154 280 forint), majd az ezt követően fennmaradó bevétel alapján számolnak JTM-et. Éppen ezért úgy határoztuk meg az adott hitelösszeghez szükséges minimális jövedelem összegét, hogy a havi törlesztő a minimálbér levonását követően se haladja meg annak 50 százalékát.,,


Vegyünk egy átlag nettó 300 ezres bért pl vidéken, kizárt hogy ott ennyit alapból levonjanak. Nekem pl a 297 ezres nettó béremből 50-60 az élelmiszer (szerencsés helyzetben vagyok, mert tesóm szakács és szinte ingyen van a 2 fogásos ebéd minden nap), semmi másra nem költök, ruhára, stb sosem, mert még otthon éltem, mindent megvettem magamnak sok-sok évre. Kizárt, hogy nekem is alapból levennék a bérem felét. Ahol 2-en vannak, ott oké, elhiszem. De egy embernek?


2023. febr. 16. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ! Nem fognak senki után se nyomozni, hogy ki miből él és mennyit költ kajára, ruhára! vesznek egy átlagot, hogy szerintük mennyinek kell még maradnia a kasszában, és ha az ő általuk megszabott határ alatt marad, akkor nem kapsz hitelt. Nem akarnak abba a hibába esni, mint a válság előtt, hogy mindenki kapott hitelt, aztán meg nem tudtak törleszteni.

Egy embernek meg néha még rosszabb mint kettőnek, mert két ember könyebben kifizeti a rezsit mint egy, pl ha van vezetékes netetek azt nem egyedül fizeted, vagy ha villanyt használsz, azt is sokkszor ketten használjátok, pl TV-t néztek, vagy pl fütéssel se spórolsz sokat ha egyedül laksz.

2023. febr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2023. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a kamat rossz, elnyomorítja az embereket.
2023. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
A mai világban nem szabad hitelt fölvenni.
2023. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de ezt nem hónapokra, hanem évtizedekre szokták fölvenni, 25 év alatt biztos, hogy megváltozik az ember életvitelében valami, vagy egészségében, jövedelmi helyzetében. Ők ezt tűzték ki, és akkor ez van.

Kár filozofálni, hogy mi lenne, ha. Ez a feltétel és kész.

2023. febr. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%

Végig fix lakáshitelt szabad csak felvenni, én is ezt tettem tavaly még "olcsó" kamatnál. Éppen a kamat elszállás előtt sikerült szerződni.


Akik tavaly ősszel vagy idén volt/van a 5-10 éves kamatperiódus váltásuk nagyon becumizták. Biztosan voltak olyanok akiknek közel duplájára nőtt a törlesztőjük, amit valószínűleg +5-15 év hitelhosszabbítással tudtak csak fizetni tovább. Valószínűleg csak a kissebség tudott végtörleszteni.


Én szüleim devizahiteléből sokat tanultam!


10 év alatt minimum duplázódtak a bérek, az enyém kb 4x-os lett, de ez mérnökök esetében átlagos. Szóval ha a tendencia folytatódik akkor a most 110000-es lakáshitelem 10 év múlva olyan lesz maximum mint most egy 50-60000-es hitel törlesztő, 20 év múlva meg szinte észre sem lehet venni mikor levonják. És 25 évig fizetem.


Erről a nagymamám 30 éves lakás hitele jut eszembe, mikor 140000-es nyugdíjából kb 10 évvel ezelőtt vitte fel a postára a 300 ft/hó-s lakás hitel törlesztőt. És nem volt hajlandó kifizetni egy összegben azt a tizen x ezer forintot :)))

2023. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6# Pont októberben volt 5 éves kamatfordulónk, 9 ezer forinttal emelkedett a törlesztőnk ami közel sem a korábbi duplája. Ez azért nem az a kategória, ami miatt eretnyiszál az ember, pláne ha amúgy csücsül a megtakarításaiban annyi pénz, hogy bármikor végtörlesszen, ha szeretne... Csak hogy tetézzem a feelinget végtörlesztettünk inkább és újabb hitellel házat vettünk. Ebben a kamatkörnyezetben, ilyen ingatlanárak mellett. Botrány. Ebbe sem rokkanunk bele, szóval kategórikusan kijelenteni, hogy ez giga cumi, valamelyest tévút. :)

Mellesleg szerintem több, mint bohóckodás párszáz forintokkal bankba rohangálni. Számold ki, hogy nem érdemes-e előbb végtörleszteni és az erre szánt pénzedet utána inkább befektetni.

2023. febr. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!