Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitelfelvétel. Mi a következő...

Hitelfelvétel. Mi a következő lépés?

Figyelt kérdés

Jövőhéten irom alá a hitel papírjait közjegyző előtt.


Mi lesz utána a dolgom? Miket kapok a banktól ill mit kér meg a folyósítás előtt? És mi lesz az ügyvéd dolga a továbbiakban? Ő fogja bejegyezni a földhivatalnál a nevemre?


Köszi!


2022. máj. 30. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adásvételi szerződést fogja kérni a bank a folyósítás előtt.
2022. máj. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nálunk úgy nézett ki, hogy adásvételi után beadtuk a kérelmet (amit az adásvételi alapján írnak),majd amikor megvolt a pozitív bírálat küldtek egy szerződés tervezetet, amit 1 hét múlva aláírhattunk, ezután közjegyző előtti nyilatkozat.

A folyósítási feltételek szerepelnek a kiküldött tervezetben, de általában amit kérni szoktak: igazolás az önrész teljesítéséről, ingatlanbiztosítás, a közjegyzői okirat, földhivatali bejegyzés a jelzálogról.

2022. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor ha jól értem, ha aláírtuk közjegyző előtt a szerződést, akkor valami papírt kell kapjak (vagy?), amivel ismét az ügyvédet kell megkeressem, hogy bejegyeztesse a jelzálog jogot? Utána ismét találkozok az ügyvéddel, vagy ezt a bank ellenőrzi megint?

2022. máj. 31. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy kukkot se értek abból, amit írsz.

Mielőtt ajánlatot teszel egy lakásra, már kell legyen ügyvéded. Onnantól Mindent az ügyvéd mond neked, mikor mi jön.

Nem értem, hogy kerültél bele egy későbbi fázisba úgy, hogy nincsen ügyvéded.

2022. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Van ügyvéd, az ingatlanosok szervezték. De kb semmit nem mondtak, a későbbiekben mi lesz meg mit intéz ő, mikor kell őt keresnem stb.

Tudom, én is béna vagyok. De ők is úgy kezelték ezt mintha minden héten venne a földi halandó egy lakást.

Így hogy aláirtuk az adásvételit, nem mondta hogy "na majd jelentkezzek ha be kell jegyeztetni a jelzálogot".

2022. máj. 31. 19:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Hívjad fel az ügyvédedet, ennyi.
2022. máj. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!