Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ingatlan árverésen megnyere...

Ha ingatlan árverésen megnyerek egy házat, és még laknak benne, olyankor mi történik?

Figyelt kérdés
Nézegettem azt a honlapot ahol lehet licitálni házakra. A képek alapján a legtöbb a ház lelakott, elhanyagolt állapotban van, ilyenkor gondolom nem kell senkit kilakoltatni. De mi van abban a szerencsétlen helyzetben ha megnyerek egy árverést is mégis lakik benne valaki? Előbb utóbb gondolom távozniuk kell, de gondolom nem jó érzéssel teszik. Ha már valaki nyert úgy licitáláson, hogy volt bentlakó, leírná a tapasztalait?

2023. márc. 6. 10:07
1 2
 11/16 anonim válasza:
Az a baj ha ezt a kérdést it teszed fel nem a te szakmád,igen volt olyan nem egyszer mindent szétszedtek elvittek plusz betont öntöttek a le folyókba stb persze miután évekig pereskedtél és végre kimentek a házból
2023. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Azért írok ide, ha esetleg más is árverésen venne házat, akkor egy történettel többet ismerjen.


Szóval a kérdés kiírása utána volt is egy ház amit kinéztem a mbvk honlapján. Az utcáról megnéztem néhányszor, és úgy tűnt nem lakik ott semmi (elhanyagolt udvar, nincs kiterített ruha, nem láttam kutyát, stb). Ezek után licitáltam rá és megnyertem. Utána sajnos kiderült, hogy még is csak lakott. Ha nem lenne lakott 1 hónapon belül a bírósági végrehajtó át is adta volna a házat és ennyi. De mivel lakott ezért a bentlakóknak 1 hónapon belül kötelező kiköltözniük. Mivel ezt nem tették meg, ezért kellett írnom egy levelet, hogy nem költöztek ki. Utána végrehajtó írt nekik levelet, hogy költözzenek ki. És még volt egy-két levél váltás. Minden ilyennek 15-30 nap adminisztrációs átfutási ideje van. Az árverést követően nagyjából két hónappal került a nevemre a ház. Összeségében az árverést követően 4 hónappal lett nekem átadva az ingatlan. A bentlakók több olyan dolgot is elvittek, amiket törvényileg nem lett volna szabad: konyhaszekrény, fürdőszoba berendezés de ezek nem is érdekeltek. Azonban levágták a vízcsöveket, így nincs bent a házban víz, leragasztották az áramelosztó kapcsolóit, így csak mérsékelten van áramom, és elvitték a kerítést. A rendőrrel és a végrehajtóval való beszélgetéseim szerint mind ezekért beperelhettem volna őket, és legalábbis részint nekem adott volna igazat a bíróság, tehát lehetett volna a bentlakók felé követelésem. Én ezt nem tettem, mert nem ítéltem elég durvának amit tettek, egy kicsit megértő voltam. A feléjük. A kerítés miatt viszont nagyon gondolkoztam rajta, a vizet meg az áramot így is úgyis újracsináltam volna.

A ház egyébként le van lakva, több penész van a falakon mint vakolat.

Télen előtt nem javaslom senkinek, hogy árverésen vásároljon, ugyanis a fűtési szezonban nem lehet kirakni senkit. Ezeknek a szerencsétleneknek is már 4 éve húzodott az ügye, a covid miatti kilakoltatási móratórium miatt maradhattak még ennyit.

A szolgáltatásokat sikerül átírni, a vízszolgáltató akadékoskodik, ők követelik rajtam a korábbi bentlakók tartozását, de a kifizetés után elvileg behajthatom rajtuk, ha akarom.

2023. szept. 13. 12:40
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hogy te mit hiszel, meg mit látsz az utcáról. Ha papíron lakottan vetted, akkor számíthattál volna erre.
2023. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Lehet rá számítani. De már korábban is néztem ingatlanokat, amik papíron lakottak voltak, de a valóságban biztos hogy nem. Az, hogy a papíron mi van, ebben az esetben nem feltétlenül fontos, lehet abban reménykedni hogy nem lakott.

De egyébként belekalkuláltam azt is, hogy lakott. Jobb lett volna a megtérülés ha nem az, de így sem jártam rosszul. Összeségében én elégedett vagyok. Egy-két év és lakható lesz.

2023. szept. 13. 13:42
 15/16 anonim ***** válasza:
Az ingatlan leírásban, mindig meg van adva, hogy lakott vagy nem lakott stb.
2023. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha az van írva hogy nem lakott, akkor biztos hogy nem lakott. Ha az van írva hogy lakott, akkor lehet hogy nem lakott. Ez tényleg így van.
2023. szept. 15. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!