Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan tört részét érdemes...

Ingatlan tört részét érdemes megvenni árverésen ha lakatlan, tehát elvileg belehet költözni?

Figyelt kérdés
Olcsóbb mint az albi..
2021. márc. 11. 12:48
 1/5 xswerdy ***** válasza:
100%

ha megvetted, meg kell egyezned a többi tulajdonossal a használatról. Ha ők se használják, akkor lehet, hogy eladják, vagy bérbe adják neked a részüket. Vagy ha természetben leválasztható az ingatlan, akkor ketté választhatjátok, és mindenki azt csinál a saját részével, amit akar.


De ha megveszed a felét, akkor semmiképpen se szereztél jogot, hogy az egészet használd.

2021. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bizalmam az ilyenhez, mert mi a garancia, hogy a másik tulajdonosok vagy azok gyereke nem kerül olyan élethelyzetbe, hogy ő is beköltözik, aztán élhetünk kommunában.
2021. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alap az, hogy a társtulajdonosnak elővételi joga van. Ezek szerint, ha árverésre került az ingatlan bizonyos hányadrésze, akkor a társtulajdonosok az előzetes felkínálás után nem tartottak igényt a megvételre. Így kerülhetett sor az árverésre. Ugye, így volt?

A vevő a maga tulajdoni hányadának mértékéig használhatja az ingatlant. Attól nem kell tartanod, hogy a társtulajdonos gyereke, rokona vagy bárki más igényt tarthatna a Te részedre is. Persze azért ebben az esetben is érvényes a közmondás, miszerint: Közös lónak túros a háta." (Közös konyha, wc, fürdőszoba, bejárat es hasonlók. Ennek használatában meg kell előre egyezni.

Ha a társtulajdonos nem lakik benne és beköltözhető, akkor bármikor joga van használni a maga tulajdoni hányadának megfelelő hányadot és akár vadidegent is odavihet (az övébe). Ekkor áll fenn a közös használat veszélye, amiről fentebb írtam.

Van egy tippem: ha idővel tudtok annyi pénz összeszedni (kölcsön?), hogy megvásárolhatod a többi hányadot, akkor írjatok egy előszerződést (jogász), amiben lefektetitek, hogy mennyiért veszed meg, mikor fizeted ki. Egy jogász majd több dologra is kitér (szerződésszegés utáni szankciók...).

Én ezt a társtulajdoni viszonyt - tapasztalataim szerint - nem ajánlom.

Ha valamit rosszul következtettem ki, írd meg, hogy korrigálhassak, mert a kérdésed elég kurta.

2021. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az összes többi tulajdonosnak hitel van rajta tehát idővel mind árverésre fog kerülni elvileg.
2021. márc. 11. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor bizonyára (mint fentebb írtam) előbb felkínálják a megvételt a társtulajdonosoknak. Ha nekik nem kell (ezek szerint képtelenek megvenni), akkor veheti meg más. Ha Te sem vagy képes megvenni, akkor ne számíts semmi jóra, de annak is nagy a valószínűsége, hogy a licit nem felfelé fog menni (épp a társtulajdoni viszony miatt), hanem lefelé, tehát olcsóbb lesz.

Szerintem akkor lenne értelme megvenni a most licit alá kerülő részt, ha később képes leszel megvenni a többit is. Szerintem kockázatos, de Te jobban ismerheted a körülményeket. Aszerint dönts.

2021. márc. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!