Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg van kereslet a 40-60...

Tényleg van kereslet a 40-60 négyzetméteres, hálószoba nélküli lakásokra?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom megérteni, miért akar valaki egy ilyen lakásban lakni. Nézegettem kiváncsiságból új építésű lakásokat Nyugat-Európában, és például találtam egy 65 négyzetméteres lakást, amiben nem volt egy hálószoba sem, hanem csak egy előtér, fürdőszoba, és egy 50 négyzetméteres nappali-konyha. De ilyenből tényleg elég sok van, ha nem is 65 négyzetméter, de 45-50 körüliek, de mégsincs bennük hálószoba. Külföldön miért van ilyenekre igény? Nem zavarja őket, hogy ha pl főznek, akkor gyakorlatilag az egész lakás kajaszagú lesz? 40 négyzetméteren bőven ki lehetne alakítani egy hálószobát. Vagy az ilyen lakásokat külföldön nem is lakhatásra, hanem csak buli-lakásnak veszik meg?

2023. márc. 17. 20:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly vettem egy 2 hálószobás plusz nappalis lakást, pont ezzel az elképzeléssel, hogy kell nekünk egy magánszféra, meg jön majd a gyerek is. Na és a lényeg, hogy ez új építésű tömbház, és az egy hálószobás lakásokat, illetve a garzonokat, azonnal elkapkodták, csak utána a többit. És ide 95%ban fiatalok költöztek be. Fura ez, vagy nem gondolkoztak, vagy nem volt pénz nagyobbra. Tudom, hogy sokan nem akarnak már gyereket, dehát nemcsak a gyerek miatt kell még plusz szoba...
2023. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját tulajdon könnyen megoldod. Gipszkarton fallal levalasztod a haló részt a nagy amerikai konyháról és kész is.
2023. márc. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk pont ezt szeretem a saját kis panelomban. Van egy 20+ m2 szoba ami nappaliként funkcionál. Meg van egy 12 m2 hálószoba ami eddig inkább vendégszobaként funkcionált. Többször aludtak nálam, családtagok, ismerősök, így tök jó, hogy nem zavarjuk egymást, nem egy légtérben vagyunk.


Plusz van egy kis külön konyhám is, nem vagyok nagy főzős, inkább főzőfülke, de azért jó, hogy van. Volt olyan albérletem amiben elég nagy ebédlős konyha volt ami egyben vendéglátó funkciót is be tudott tölteni.

2023. márc. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy érdekes menyire egyetért mindenki azzal, hogy kell minimum két helyiség.


Engem egy korábbi válaszomban lámpavasra akartak húzni csak mert leírtam, hogy nekem alapvető, hogy külön legyen egy pici háló a fent leírtak miatt (vendégfogadás, külön nappali)


Kedvenc válasz az volt amikor azt írta valaki, hogy a 2 szoba felesleges luxus, mert egyszerre úgyis csak egyben tudsz tartózkodni... :D


Nyilván ez pont egy ilyen vendéget soha nem fogadó ember volt, aki kifejtette, hogy hozzá aztán ne jöjjön senki, ne aludjon ott senki. És ha valakivel találkozni akar, akkor elmennek valahova.

2023. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

#11 Szerintem itt két ok van:


Egyrészt egyedülálló fiatalként, gondolom szülői segítséggel jó hogy tudtak lakást venni, még ha garzon is.


Másrészt egyszerűen manapság nem feltétlenül arról szól a lakás vásárlás, hogy megveszed, és ott éled le a teljes életed. Hosszabb távon sokan eladják és az árát beleforgatják egy új lakásba, házba ha már úgy állnak.

2023. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Loft-okat szoktak így csinálni sokszor. Van rá igény. De ezt te is látod, ha nem lenne, nem léteznének.
2023. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom erre telik az embereknek, es ha egyedul/paroddal vagy tenyleg nem gaz. Nyilvan az csak plusz, ha van halofulke. En is egyszobasban lakok, de mivel panel igy kulon van a konyha, de kovezzetek meg, engem nem zavarna, ha ereznem a fozesnel a kaja szagot.
2023. márc. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem lakhatási céllal vásárolják ezeket, ennyiről szól a dolog... kiadják légyottokra, meg egyéb felnőtt dolgokra, esetleg 1-2 éjszakás szálláshelynek.
2023. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
18-as: elég beteges fantáziád van!
2023. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
#19 Nem, de szerinted hol forgatnak ilyeneket...?
2023. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!