Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire jellemző, hogy...

Mennyire jellemző, hogy meghiúsult szerződés esetén elrakják a foglalót? Te elraknád vagy visszaadnád? Ismersz olyat akivel ez történt?

Figyelt kérdés
A foglaló mértéke általában 10%, ilyenkor azért súlyos milliók repkednek. A kérdés vonatkozik arra az esetre is, ha az eladó hibájából hiúsul meg, ekkor az eladónak a foglaló 2x-esét kell visszaadnia a vevőnek.
2023. márc. 27. 21:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan vagyok vele, ha egy másik szerződés is köt engem, amiért nekem is károm keletkezik, akkor én sem adnám vissza. Viszont, ha nekem nem lenne sürgős az eladás és a vevő normális indokkal lépne vissza (hitelképtelenség), akkor nekem sem lenne pofám eltenni.
2023. márc. 28. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!