Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hatalmas döntés előtt állunk,...

Hatalmas döntés előtt állunk, költözünk Magyarországra hamarosan, de fogalmunk sincs milyen irányba induljunk. Házvásár? Albérlet? Építkezés? Melyik települést válasszuk?

Figyelt kérdés

Mindenképp kertesház a végcél, viszont a település nincs kiválasztva, az egyetlen biztos az Pest megye. 30-45 percnyi úttal a belvárosig, mert a másik nagyon fontos tényező, ne legyenek nagy gyárak és távol legyen a szennyezett várostól és folyamatos zajtól. Nademost… 80-90M ft a “kezdőtőkénk” .. Szerintetek ennyiből vegyünk is rögtön egy kertesházat amit idővel amint újra a pénztárca engedi felújítunk, vagy inkább 1-2-3 évig költözzünk albérletbe és közben építgetjük kis álmaink házát? Ha ideiglenesen míg az építkezés zajlik vennénk ikerházat, ugye megspórólva a rezsit, mennyire könnyű azt majd eladni? És pl, udvarrendezésben mennyi beleszólásod van, ha esetleg bérelsz ikerházat?

Ősszel költöznénk, de maximum jövő tavaszig. Vagy várjunk még inkabb kicsit amíg tudunk venni teljesen olyan modern, újépítésű házat ami tökéletesen lenne számunkra? De mi van akkor, ha utólag jövünk ra, hogy esetleg nem tetszik a környék, nem jó a szomszédság stb… Arra is gondoltam lakóparkban veszünk addig egy lakást, gyerekeknek is lenne hová lemenni, és könnyebben el tudnánk adni mire a sajátunk felépülne?!

Ti mit csinálnátok? A legnagyobb baj az, hogy a település sincs kiválasztva, milyen irányban indulunk? Pest megyén belül, bármilyen békés családias “zöld” település jöhet. 2 picigyerekkel vagyunk. Ide- oda folyamatos költözés nem opció, max egy alkalmi az állandó előtt..bár jobb lenne gyerekek szempontjából rögtön a saját, különben mire megszoknák újra költözni kell.

Hitelt nem szeretnénk felvenni!

Esetleg ilyen befektetési tanácsadó, vagy valami szakember (nademilyen) véleményét kérjük ?



2023. ápr. 13. 22:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben pedig vennék fel hitelt, legalább az összeg felére ha belefér, így maradna a ház árának a fele a bankszámládon (betenni egy részét befektetésbe, így lehet még a végén a banki kamatokat is lenullázza az extra bevétel).

Az összegből pedig szerintem nem lesz nehéz találni bármit. Pest megye helyett én ugyan a Belvárosba költöznék, de ez egyéni preferencia.

2023. jún. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!